Neler Yeni

MSİ GC30 V2 İNCELEME

Buraks

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,235
İsim
Burak Bozok
Msi gc 30 v2 uygun fiyatlı kablosuz gamepad alacaklar için hemen hemen herkesin seçenekleri arasında olduğuna emin olduğum bir gamepad
Ben de alacağım zamanlarda gc30 v2 ye baktım fakat çok detaylı ve tarafsız inceleyen kanal bulamadım.
hazırsanız incelemeye geçelim...
(tasarım vb şeylere değinirken fotoğraf koymayacağım internette çokca var ben videolarda pek değinmedikleri yerlere değineceğim.)
3-başlık altında sizlere sunacağım
1-tasarım
2-performans
3- Tüm + ve - yanları

1-tasarım
Gamepadimiz xbox düzeninde olmakla beraber gayet ergonomik bir yapısı bulunuyor.
ben siyah rengini aldım gayet güzel ve şık gözüküyor bence
Ağırlığa bakacak olursak ortalama bir ağırlığı bulunmakta ve ağırlık merkezi güzel ayarlandığı için elinizi rahatsız etmiyor.
Özellikle test etmek için farklı oyunlarda uzun süreler geçirdim ve şunu söyleyebilirim ki eğer gamepad te oyun oynamaya alışkınsanız eliniz neredeyse hiç ağrımıyor.
Tabi ki bu sizin oynadığınız oyun ve oynama tarzınıza göre değişiyor mesela ben Cuphead oynarken baya fazla sert tuşlara bastığım için elim ağrıdı bunuda söylemeden geçmek istemedim
tuşların tasarımından bahsetmek gerekirse tuşların boyutu gayet iyi basımı kolay orta küçük elli biri olmama rağmen gayet elime güzelce oturdu.
Ve son olarak tetik tuşları özellikle LT ve RT tuşlarının hassas olmasını beğendim pek eleştirecek birşeyi yok fakat RB ve LB tuşları için aynısını söyleyemem,evet tuşlar gayet güzel basımı kolay fakat bir click sesi ile çok kaliteli hissettirmeme sorunu var.
Kısaca kaliteli ergonomik rahat LT ve RT güzel ama RB ve LB de küçük bir click sesi var onun dışı her şey gayet iyi

2-Performans
3 oyunda test etme fırsatı buldum bunları merak ediyorsanız devil may cry 5,Hades ve cuphead
gamepad gerçekten oyunlarda bana ben iyiyim hissini verdi
yani belirli kombolar yaparken,ordan oraya zıplarken ne elimi rahatsız etti ne de bir gıcırtı bir sıkıntıyla karşılaştım
özellikle dongle ile uzun süreler oyun oynadım ve gecikmesini çokca kontrol etme fırsatım oldu ve şunu kesinlikle söyleyebilirm ki gecikme neredeyse yok kabloluya çok yakın bir kablosuz bağlantı yapmışlar ayakta alkışlıyorum
kolaylık olarak kutudan çıkarttım kablo ile taktım ilk önce hiçbirşey yapmadan kendi bağlandı 2 dakika sonra çıkartıp dongle taktım ve 3 saate yakın hiç şarj etmeden aralıksız oyun oynadım .
diğer muadillerine göre daha iyi sonuçlar verdiğini düşünüyorum
Ve konsol bir süre oynamayınca uyku moduna geçiyor.Bu şarj tasarufu konusunda gayet güzel bir şey.

Gamepad tester da analog avg error u en iyi 2.7 veriyor ve bu gerçekten kötü bir sonuç değil
Sonuç olarak gayet iyi bir kablosuz oyun performansı ve kolay kullanım sağlamışlar.

3- + ve - yanları
- yanları :
özellikle yukarda bahsetmediğim birkaç durum bulunuyor
1- kablosunun micro usb olması gerçekten can sıkıyor.Bu bütçede type c beklemek en doğal hakkımız bence.(kablo altın kaplama olması biraz telafi ediyor)
2-yazılım desteği bulunmuyor.
3-RB ve LB deki click sesleri
4-Şarjının görünmemesi

+ yanları:
1-ergonomik
2-Başarılı bir kablosuz bağlantı
3-uzun şarj
4-kolay bağlantı

Bu benim ilk incelememdi pek iyi değilim fakat alacak arkadaşlara bir kullanıcı deneyimi iletmek istedim hepinize iyi günler iyi oyunlar...

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
PichHasso
güzel bir inceleme :blobdance:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular