Neler Yeni

MSI GL65 9SE Şarjın Az Gitme Problemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ANIL BOZLAĞAN
Instagram
https://www.instagram.com/anilbozlagan/
Steam
https://steamcommunity.com/id/hayatbulorg/
Facebook
anilbozlagan
Twitter
anilbozlagan
Merhabalar başlıkta belirttiğim model dizüstü bilgisayara sahibim, ürünü 2. El olarak satın aldım. Cihazı aldığımda şarjı ortalama 4-5 saat arası gittiği söyleniyordu sistemde aynı bu şekilde söylüyordu. Sonrasında içerisini açıp üzerindeki M2 SSD'yi söküp kendi kişisel bilgilerimin olduğu M2 SSD'yi taktım. Sonrasında da hiçbir şekilde şarj süresi o şekilde gözükmedi ve gitmedi, güç tasarrufu modunda düşük ekran parlaklığı açıkken ve gündelik internet kullanımında 1.5 saat içerisinde batarya tamamen bitti. Çözüm yolu olarak MSI Batarya Optimizasyon yazılımını kullandım şarjı tamamen doldurdu sonra tamamen boşalttı ama çözüm olmadı, leptop kapalıyken şarjını doldurdum açtım kullandım yine çözüm olmadı. Leptopu aldığımdan beri şarjı 1.5 saat içerisinde tamamen bitiyor sistemi zorlamadığım halde. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor ? Ürünün garantisi daha 1.5 sene var , sizce garantiye göndersem bu sorunu çözebilirler mi ? Not : Format atmayı denedim, sorun çözülmedi. @Abdullah Hacıgül birçok farklı leptop modeli kullanmış birisi olarak bu konu hakkındaki düşünceniz nedir ? Normal bir durum mu ? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar...

Laptop : MSI GL65 9SD
CPU : İntel Core İ7 9750H 6 Core 12 Thread
GPU : Nvidia GTX 1660Ti 6GB
RAM : 8x2 16GB 2666Mhz RAM
M2 SSD : NVME 256GB M2 SSD
SSD : 480GB Crucial SSD
Ekran : 15.6" 120HZ Screen

Leptopu ilk aldığımda SSD'yi sökmeden önce gördüğüm süre :
1.jpeg

Leptopu aldıktan sonra kendi kişisel SSD'mi taktıktan sonra gördüğüm süre :

2.jpeg

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Merhabalar başlıkta belirttiğim model dizüstü bilgisayara sahibim, ürünü 2. El olarak satın aldım. Cihazı aldığımda şarjı ortalama 4-5 saat arası gittiği söyleniyordu sistemde aynı bu şekilde söylüyordu. Sonrasında içerisini açıp üzerindeki M2 SSD'yi söküp kendi kişisel bilgilerimin olduğu M2 SSD'yi taktım. Sonrasında da hiçbir şekilde şarj süresi o şekilde gözükmedi ve gitmedi, güç tasarrufu modunda düşük ekran parlaklığı açıkken ve gündelik internet kullanımında 1.5 saat içerisinde batarya tamamen bitti. Çözüm yolu olarak MSI Batarya Optimizasyon yazılımını kullandım şarjı tamamen doldurdu sonra tamamen boşalttı ama çözüm olmadı, leptop kapalıyken şarjını doldurdum açtım kullandım yine çözüm olmadı. Leptopu aldığımdan beri şarjı 1.5 saat içerisinde tamamen bitiyor sistemi zorlamadığım halde. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor ? Ürünün garantisi daha 1.5 sene var , sizce garantiye göndersem bu sorunu çözebilirler mi ? Not : Format atmayı denedim, sorun çözülmedi. @Abdullah Hacıgül birçok farklı leptop modeli kullanmış birisi olarak bu konu hakkındaki düşünceniz nedir ? Normal bir durum mu ? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar...

Laptop : MSI GL65 9SD
CPU : İntel Core İ7 9750H 6 Core 12 Thread
GPU : Nvidia GTX 1660Ti 6GB
RAM : 8x2 16GB 2666Mhz RAM
M2 SSD : NVME 256GB M2 SSD
SSD : 480GB Crucial SSD
Ekran : 15.6" 120HZ Screen

Leptopu ilk aldığımda SSD'yi sökmeden önce gördüğüm süre :
Alıntıyı görüntüle

Leptopu aldıktan sonra kendi kişisel SSD'mi taktıktan sonra gördüğüm süre :

Alıntıyı görüntüle
Peki denetim masasinda ikiside yüksek performanstami? 2inci denetim masasinda yüksek performansta gibi gözüküyor ve bura devri dışı kaliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ANIL BOZLAĞAN
Instagram
https://www.instagram.com/anilbozlagan/
Steam
https://steamcommunity.com/id/hayatbulorg/
Facebook
anilbozlagan
Twitter
anilbozlagan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki denetim masasinda ikiside yüksek performanstami? 2inci denetim masasinda yüksek performansta gibi gözüküyor ve bura devri dışı kaliyor
İlk kısımda dengeli modundaydı ve 4 saat 46 dakika yazdı, sonrakiler güç tasarrufu modunda ve pil tasarrufu modu ekstra olarak açıkken aldığım değer.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
M2 SSD takarken garantiyi bozmuş olabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
924,099
Üyeler
143,986
Son üye
okanktk
Top Bottom