Neler Yeni

Çözüldü✓ MSI Mag Forge 101m Kasa ve Argb Fanlar

baranova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ali Baran ÖZDEMİR
Arkadaşlar merhaba başlıkta da belirttiğim gibi MSI Mag Forge 101m kasayı alacağım. Kasada 4 adet fan mevcut ama argb değiller, kasanın kendi kontrolcüsü var (resmini ekleyeceğim) ve kasadaki led tuşu ile bu 4 fana senkronize efektler verebiliyoruz. Kasanın üst kısmına 2 adet 140mm fan daha ekleyeceğim ancak fanlar Argb olduğu için kasanın kendi kontrolcüsüne bağlarsam düzgün çalışır mı yani kasanın led tuşuna basınca bütün fanlar senkronize efektlerde çalışır mı bunu merak ediyorum. Anakart msi b450 gaming plus max ve argb desteği mevcut bildiğim kadarıyla. Anakarta da bağlayabilirim ama o zamanda kasa fanlarını ayrı anakarta bağladıklarımı ayrı kontrol etmem gerekecek sanırım. Bu kasayı kullanan yada anlattığım durumu çözen birisi destek olabilir mi?

Desktop Screenshot 2020.10.22 - 09.27.18.89.png

admknl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Adem Kanlı
Kasanın üzerine alacağınız 140cm fanlar msi marka olmazsa senkronizsyonda sorun olacağını düşünüyorum çünkü bu kontrolcüler genelde sadece kendi ürünlerini tanıyor.Aynı marka fan alırsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Ayrıca anakartınızda 2 adet 12V RGB portu var yani 5V ARGB desteği yok o yüzden sadece kasanın size verdiği kontrolcü üzerinden modları kontrol edebilirsiniz.

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
O anakartta ARGB yok maalesef. Kontrolcü de sadece 4 pin RGB girişi bulunduruyor.

ARGB yerine RGB fan alırsanız çoklayıcı ya da anakarta bağlayabilirsiniz. Ayrıca çoklayıcı için de tuş ile sınırlı değilsiniz, onu da anakarta takıp yazılım ile edebilirsiniz.

baranova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ali Baran ÖZDEMİR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@admknl @MBZ| hocam benim tek istediğim kasadaki bütün fanlar aynı modlarda senkronize çalışsın. Direk kasa kontrolcüsüne bağlayacabileceğim fan bakıyorum ama hangisi tam uyumlu olur bilemiyorum. Siz fan önerebilir misiniz rica etsem?

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
12V 4 pin RGB fan bakman lazım. Ayrıca kontrolcü şart değil, anakarta da takılabilir(RGB olan).

baranova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ali Baran ÖZDEMİR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
12V 4 pin RGB fan bakman lazım. Ayrıca kontrolcü şart değil, anakarta da takılabilir(RGB olan).
Anladım hocam amacım aynı zamanda kasadaki led tuşuna basayım hepsi tek elden değişsin, kafa rahat olsun :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Blue

admknl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Adem Kanlı
@admknl @MBZ| hocam benim tek istediğim kasadaki bütün fanlar aynı modlarda senkronize çalışsın. Direk kasa kontrolcüsüne bağlayacabileceğim fan bakıyorum ama hangisi tam uyumlu olur bilemiyorum. Siz fan önerebilir misiniz rica etsem?
MSI gibi markaların eli bu konularda kısıtlı çeşit azlığından dolayı eğer bütçeniz varsa corsair gibi markarlara yönelin hem ileri vadeli hemde seçenek çok fan konusunda

Top Bottom