Neler Yeni

Yardım MSİ Quantum Dot Teknolojisine Sahip Monitörler

Empress

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bir monitör almayı düşünüyorum. İncelemelerim devam ederken Quantum Dot denilen bir özellik olduğunu öğrendim. Her ne kadar araştırmış olsam da kullanıcı deneyiminin en önemli etken olduğunu düşünmekteyim.

Daha önce bu özelliğe sahip bir monitör kullanan var ise deneyimlerini paylaşabilir mi?

Falcon78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sezer
QD teknoloji'li MSİ G274QPF-QD kullanıyorum daha önce de bu teknolojiyi ilk defa monitörlere getiren Samsung'un CFG73 modelini kullanmıştım.

Öncelikle Quantum dot denilen mevzu panel'in içine ekstra katman olarak ekleniyor. peki ne faydası oluyor dersen renk derinliği gerçekten fark ediyor QD panellli VA/ IPS farketmez bir monitör ile normal IPS VA (8 bit 10 bit farketmez) panel monitöre karşıdan baktığında farkı çok rahat anlıyorsun

ben bizzat samsung CHG73 modelini vatan bilgisayarın büyük bir mağazasından almıştım teşhir monitörler arasında CFG 73 renk derinliği ile bariz fark ediliyordu yani renkler daha canlı QD panellerde öyle söyleyeyim OLED alamıyorsam mutlaka QD IPS panel tercih ederim.

Top Bottom