Neler Yeni

Yardım MSI X470 Gaming Plus VGA ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut bayram
Bilgisayarımı gece sorunsuz olarak kapattıktan sonra diğer gün sabah açtığımda ekrana görüntü gelmedi. Elektrik geliyor ama EZ Debug kısmında VGA ışığı yanıyor.

Farklı bir ekran kartı denedim tüm bileşenleri tak çıkar vs yaptım ama yine VGA ışığı yanıyordu sorun ekran kartından olmadığını düşünüyorum.

Bilgisayarın olduğu odada sürekli çamaşır vs kuruduğı için biraz havasız ortam ve rutubet oluştu bende bundan şüphelenip anakartı kasadan söktüm.

Arka kısmında belirli alanda nemlenme gibi bir şey oluşmuş bu oksitlenme mi veya başka bir şey mi çözümü var mıdır?

Bir iki araştırma sonucu selülozik tiner ile silmek veya izoprofil alkol ile silmek oksitlenmeyi çözebilirmiş. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Anakart modeli: MSI X470 Gaming Plus.
IMG-20240318-WA0000.jpg

Anakartin arkasindaki nemli kisim

nemli kismin denk geldiği yer aşağıda

IMG-20240318-WA0001.jpg

Kondensatör patlaması ve içindeki sıvınin yayılması ihtimali de olabilir mi bu durumda ne yapmalıyım?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Ekran kartının güç kablosunu kontrol edermisin?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Işık olarak kırmızı mı yoksa beyaz mı yanıyor dostum?

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Arda doğan
Banada Oluyo Ramlari Çıkartıyorum Takıyorum Bios Rwsetliyorum Yok Klmuyo Baştan Kur Yapıyom Olmuyo Sonra Umutsuzca Bi Tıklıyom Power Düğmesine Ekran Geliyo Bende Anlamadım Ara Sıra Böyle Yapıyor

Top Bottom