Neler Yeni

MSI X99S GAMING 7 TETIKLEME SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Kaplan
Merhabalar. Elimde msi x99s gaming 7 anakart mevcut. Anakartın kendi üstünde power butonu var ancak bastığımda açılmıyor. Aynı şekilde kasa switch kablolarının bağlandığı yere takıp kasa power tuşuna basınca da çalışmıyor. Sadece psu nun anakarta bağlandığı 24 pin girişli yerden yeşil ve siyah kabloları düz kontak yapınca çalışıyor ama iletken kablonun o 2 kısımdada sürekli olarak bağlı kalması gerekiyor. Daha önce böyle bir anakart kullanmadım. Ram ve işlemcisini çalışıp çalışmadığını bilmediğim için almadım. Elektronikçi bana sorunun tetikleme ile ilgili olduğunu söyledi
1) Acaba işlemci ve ram takılı olmadan anakart kendini çalıştırmıyor mu ? ( Yanlış hatırlamıyorsam bazı anakartlarda böyle bir özellik mevcuttu. Bunun öyle bir özelliği olup olmadığını araştırdım ancak bulamadım.
2) Üzerinde herhangi bir sıvı teması da yok ve dediğim gibi kısa devre yapan bir şey de yok. Elektronikçi eğerki kısa devre olsaydı psu nun 24 pinli girişinden çalıştırdığımızda yine kapanırdı. Çözüm önerisi olarak söyleceğiniz bir şey varmı? Belki benim kaçırdığım bir nokta vardır

WhatsApp Image 2022-10-12 at 18.40.55.jpeg

Top Bottom