Neler Yeni

Muhabbet Kuşu Gaga Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Deniz Kaynak
Merhaba 2 hafta önce 35 günlük bir erkek muhabbet kuşu aldım. Aslında kuşum bana alışıyordu her şey iyi gidiyordu ama 2 3 gündür benden korkuyor ve kafesini kemiriyor gaga taşı var ama kafesi kemiriyor. Gagasına baktığımda gagası çok pürüzlü gözüküyordu acaba sorunu nasıl çözerim?

Ekler

• IMG_20230709_115846_961-min.jpg
    IMG_20230709_115846_961-min.jpg
    472.5 KB · Hit: 84

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,879
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Merhaba 2 hafta önce 35 günlük bir erkek muhabbet kuşu aldım. Aslında kuşum bana alışıyordu her şey iyi gidiyordu ama 2 3 gündür benden korkuyor ve kafesini kemiriyor gaga taşı var ama kafesi kemiriyor. Gagasına baktığımda gagası çok pürüzlü gözüküyordu acaba sorunu nasıl çözerim?
Veterinere danış.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,547
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
mantar olması lazım

Hoope

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
ad soyad
Mantar gibi durmuyor. Muhabbet kuşları belli periyotlar ile gagalarındaki ölü hücreleri yeniler ve yeni bir gaga oluşumu başlar. Benim kuşumda da böyleydi, senelerce kuşlarla ilgilenmiş olan kişilere sorduğumda normal dediler.

Kuşun sağı solu kemirmesi, ısırması da gagası yenilendiği için kaşınma veya o bölgeyi dökme isteği vb. bir durum olabilir. O yüzden yapması olası.

Eğer uzun süre devam ederse ve gagada yenilenme görmezseniz bir veterinere danışmanız iyi olur. Herhangi bir hastalığı olduğuna dair kesin tespit olmadığı takdirde sağdan soldan edindiğiniz bilgilerle herhangi bir tedaviye veya uygulamaya başvurmanızı önermem. Uzman kontrolünde yapılmalı her şey.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
ÖZGÜR KAPTAN
Sağlık sorunu teşkil etmez bu durum rahat olun birçok kuş besledim bu durumda olan kuşlarımda oldu ama hiçbir yavru kusta bunu gormedim muhtemelen orayı yeniler yenilemessede takmayın yem yemesine vb. hiçbir duruma engel olmaz sadece görüntü

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Bir şey olmaz gibi duruyor.
ama şu tür konuları da forumda açmasanız daha çok araştırma yapsanız....

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,652
Üyeler
157,746
Son üye
batuhan488
Top Bottom