Neler Yeni

nasıl? eylülde toplanacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Aslan
ANAKART : MSİ B450M PRO MAX
İŞLEMCİ : AMD RYZEN 5 5600 YA DA 5600X (fiyata göre değerlendiricem)
EKRAN KARTI : GIGABYTE GeForce RTX 4060 Windforce OC ya da VENTEUS 2X BLACK (yine 4060)
RAM : GSKILL 16X2 RIPJAWS V 3600MHZ CL18 DDR4
SSD : GOODRAM 1TB PX600 M2 NVME (5000 OKUMA / 3200 YAZMA)
POWERSUPPLY : MSI MAG A650BN YA DA A600DN (bunun hakkında bişey yazarsanız sevinirim 600 yeterli mi sizce yoksa 650 alıcam)
SIVI SOĞUTUCU: CORSAIR H100 240MM YA DA MSI MAG CORELİQUİD 240MM (msi da rgb yok masa boyutundan dolayı kasayı aşağıya koyabilirim yani yine fiyatına bağlı)
KASA : MSI MAG FORGE M100R büyük ihtimal
MONİTÖR : VİEWSONİC VX2428 24'' 180HZ 0.5MS IPS PANEL
KLAVYE : GAMEPOWER EVA 3 RED SWITCH 60MM
KULAKLIK : ARCTIS NOVA 1 MULTİ
MOUSE : VAR ZATEN GTX INDIGO W05-601
12.sınıf lise öğrencisiyim yazın para biriktirip alıcam aşağı yukarı şuan güncel olarak 40-41 bin civarı tutuyor

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,803
İsim
Emir
Ayıptır sorması fiyatlara nereden bakıyorsunuz tek tek mi hesapladınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani öyle kazık fiyat oluyor ek olarak eylüle daha 4 ay var.Günümüz enflasyonu ilede 4ay sonra ki pc için şu an konu açmak mantıksız oluyor malesef
fiyat açısından sormadım ben sadece sistem bileşenleri iyi midir diye soruyorum ileride zaten işlemciyi değiştiririm, şuanki ryzen 5 5600 veya 5600x beni 3 yıl falan götürsün ben farklı bi işlemci alıcam

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,803
İsim
Emir
fiyat açısından sormadım ben sadece sistem bileşenleri iyi midir diye soruyorum ileride zaten işlemciyi değiştiririm, şuanki ryzen 5 5600 veya 5600x beni 3 yıl falan götürsün ben farklı bi işlemci alıcam
Fiyat olarak kazıksa sistem bileşenleri kötü oluyor.Bu fiyata gidipte ddr5 sistem toplamak varken ddr4 sistem topluyorsanız kötü oluyor.

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Eren Bilal Cihan
Sıfır sistemde ddr4 toplamanın pek anlamı kalmadı artık, ddr5 sistem toplayıp ilerde gelicek diğer komponentlerle upgrade etmek daha mantıklı R5 7500F bir sistem seni uzun yıllar götürür. Yetmediği durumdada upgrade edebileceğin bir sürü parça var.

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Görkem çetinkaya
3 yıl götürür de bu kadar paraya çok çok dahah iyi hazır sistemler bulunur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fiyat olarak kazıksa sistem bileşenleri kötü oluyor.Bu fiyata gidipte ddr5 sistem toplamak varken ddr4 sistem topluyorsanız kötü oluyor.
reis inan öğrenciyim diye en ucuzlarından birbirine uygun parçalar seçtim
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi de fiyata takılmışsınız fiyat max 33 bin çünkü monitör klavye kulaklık çıkarınca 32 bin falan kalıyor

3 yıl götürür de bu kadar paraya çok çok dahah iyi hazır sistemler bulunur.
kral 32 bin falan sistem, monitör klavye kulaklık çıkardığında max 33 bin oluyor işte

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,803
İsim
Emir
reis inan öğrenciyim diye en ucuzlarından birbirine uygun parçalar seçtim

bi de fiyata takılmışsınız fiyat max 33 bin çünkü monitör klavye kulaklık çıkarınca 32 bin falan kalıyor

kral 32 bin falan sistem, monitör klavye kulaklık çıkardığında max 33 bin oluyor işte
https://www.gaming.gen.tr/urun/4451...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ işlemciyi 5600 yapıp alabilirsn

Totalde
30k tutuyor.Daha iyi bir kulaklık ve monitör.Klavye için türkiyede satılan klavyeler yerine custom denilen özelleştirilebilir klavyeler var.Aynı paraya custom alırsın hem daha kaliteli hemde wirelessı var

ömersz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Ömer
Bu fiyatlara şuan çok daha iyi hazır sistemler var ve erken davranmışsın.
Araştırman güzel ama fiyatlar çok değişir 30k ya sistem almıştım 2 hafta sonra 40k yı bulmuştu hemen hemen.
Hazır sistem alman her açıdan daha iyi hazır al indirim kovala yayıncıların ve youtube a içerik üretenlerin özel indirimli sistemleri oluyor onları kovala pc hocası gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Aslan
Araştırman güzel ama fiyatlar çok değişir 30k ya sistem almıştım 2 hafta sonra 40k yı bulmuştu hemen hemen.
Hazır sistem alman her açıdan daha iyi hazır al indirim kovala yayıncıların ve youtube a içerik üretenlerin özel indirimli sistemleri oluyor onları kovala pc hocası gibi.
hayırlı olsun öncelikle, zaten şuan ufak bi araştırma yaptım bu zamanlarda önceliğim sınavım, hazır sistemlerde ise istediğim parçalar böyle olmuyo mesela 32 gb ram olmuyo, ssd okuma yazma hızı yüksek olmuyo içinde kullandıkları ssd ye bakıyorum mesela benim baktığımla aynı ama arada çok fazla yazma okuma hızı var, ben yine hazır sistem bakıcam ama dediğim gibi monitör kulaklık klavye haricinde sistem 31k-32k civarı tutuyo, zaten ileride parça değişimleri olucak tabi bu başlangıç olarak kuruyorum ama 3 yıl götürsün en azından başlangıca göre

bana 32 gb ram , 1tb ssd okuma yazma yüksek olabilir , rtx 4060 bi hazır sistem atar mısınız bulursanız ben bakıyorum da bu kriterlerde yok ya da ben bulamıyorum

Son düzenleme:
Top Bottom