Neler Yeni

Neden AMD işlemci daha iyi performans vermesine rağmen genelde Intel kullanılıyor?

besiktas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Akbaş
Bilgisayar almadan önce araştırırken AMD'nin işlemcilerinin daha performanslı olduğunu görürdüm. Fiyat olarak eşit olmasına rağmen tokatlayıp geçiyor Intel'i FPS karşılaştırmalarında. Steam'in donanım anketine baktığımda Intel kullanıcılarının ezici çoğunluğunu fark ettim.

Intel daha sağlam mı yoksa kemik kitle mi oluşmuş?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Oyunların yakınlıklarıyla alakali durum birazda mesela Forza Horizon Amd de daha fazla fps alabiliyorsun.Amd piyasa hakimiyeti yeni sayılır intele göre .

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
arkadaşinda dediği gibi amd nin bu ezici üstünlüğü ve hakimiyeti yeni yeni başladı özellikle amd nin ürettiği işlemcilerin fiyatlari insanlarin intelden amd ye doğru kaymalarina yol açtı intelde emin ol bunun farkinda amd nin suan intelden daha cok tercih edilmeye başlandığınin farkinda :) ama ellerinden pek bişey gelmiyor bu sene 10 nm 10. nesil intel işlemcileri bi an önce piyasaya sunmassa intelin işi yaş ?

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Ömer Faruk Kılıç
Intel daha çok kullanılıyor diye bir şey yok artık dostum. bilgisayar toplayanlardan 10 kişiden 9 u amd yi tercih ediyor :D. Intel şuan hazır sistemlerden geçiniyor. Amd 3. nesillerle birlikte aralarında ciddi fiyat farkı olan Intel işlemcilere kafa tutar seviyeye geldi. Hem o Intel kullanıcıları hep eskidir. Artık devir amd nin devri. Intel'in yeni çıkacak 10. nesilinin haberlerine baktım da çok bir artı göremedim ben. 11. nesilinde adam akıllı bir yol izlemezlerse amd nin altında ezilecekler zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammed Ataç
Kemik kitleyle alakalı bir durum. Amd eskiden böyle iyi değildi dolayısıyla herkes intel kullanırdı. Ryzen serisiyle atağa kalktı ama hâlâ tekli çekirdekte intele diş geçirebilecek bi seviyeye gelememişti dolayısıyla da oyunlarda. Ryzen 3. nesil ile birlikte kesin olarak artık bunu başardı tek dez avantajını kapatmış oldu böylelikle. Dolayısıyla ben bir csgo oyuncusu olarak 3 sene önce işlemci alsaydım bu ryzen olmayacaktı o yüzden intel çoğunlukta yani hâlâ. Artık ryzenin devri şimdi.

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Ömer Faruk Kılıç
arkadaşinda dediği gibi amd nin bu ezici üstünlüğü ve hakimiyeti yeni yeni başladı özellikle amd nin ürettiği işlemcilerin fiyatlari insanlarin intelden amd ye doğru kaymalarina yol açtı intelde emin ol bunun farkinda amd nin suan intelden daha cok tercih edilmeye başlandığınin farkinda :) ama ellerinden pek bişey gelmiyor bu sene 10 nm 10. nesil intel işlemcileri bi an önce piyasaya sunmassa intelin işi yaş ?
Dostum amd ciddi bir süre önce 7nm ye geçti ve daha 10. nesil çıkmadı bile aradaki farkı sen düşün artık :D. Valla ben Intel'in 10. nesilinden ümitli değilim ama 11. nesil umarım daha f/p ürünler çıkarırlar.

GodlyPain

80+ Bronze
AMD Ryzen Serisinden Önce Soba Olarak Kullanılıyordu. İntel Hakimiyet Kurmuştu. Ryzen Serisinde Bu Problemin Çözülmesi Ve Fiyat Performans Ürünler Üretmesi Onun Popülerlik Kazanmasında Yardımcı Oldu. Bundan Çıkaracağınız Sonuç. Eskiden İntel Vardı Ondan Çok Kullanılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ömer gürşen
Intel amd ye gore Oyunlarda tek çekirdek performansı daha iyi oldugu icin tercih edilebiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Abdulkadir Memiş
Bilgisayar almadan önce araştırırken AMD'nin işlemcilerinin daha performanslı olduğunu görürdüm. Fiyat olarak eşit olmasına rağmen tokatlayıp geçiyor Intel'i FPS karşılaştırmalarında. Steam'in donanım anketine baktığımda Intel kullanıcılarının ezici çoğunluğunu fark ettim.

İntel eskiden beri hüküm sürüyor zaten AMD işlemcilerin çok iyi bir şekilde güçlendirdi son zamanlarda. Yakında inteli geçer büyük ihtimalle

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Kemik kitleyle alakalı bir durum. Amd eskiden böyle iyi değildi dolayısıyla herkes intel kullanırdı. Ryzen serisiyle atağa kalktı ama hâlâ tekli çekirdekte intele diş geçirebilecek bi seviyeye gelememişti dolayısıyla da oyunlarda. Ryzen 3. nesil ile birlikte kesin olarak artık bunu başardı tek dez avantajını kapatmış oldu böylelikle. Dolayısıyla ben bir csgo oyuncusu olarak 3 sene önce işlemci alsaydım bu ryzen olmayacaktı o yüzden intel çoğunlukta yani hâlâ. Artık ryzenin devri şimdi.
kesinlikle katılıyorum fakat intel 10. nesil 10nm serisini bu sene çıkarırsa yine dengeler değişebilir diye düşünüyorum yeniden intel tercih edilir çünkü amd 7 nm ile henüz suanki 9. nesil 14 nm intellere kafa tutuyor belki eziyor ama aradaki farka bakarmisin intel 10 nm ye geçerse insanlar emin ol biraz daha fazla para verip 10 nm yi tercih eder ve intel bunu yaparsa cidden işlemci konusunda yeni bi devir açmış olabilir şuan mühendisler hala 10. nesil için uğraşıyor diye biliyorum tarihler net değil

Rograin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Özer
Facebook
Rograin

Hala AMD ısınıyor düşünceli arkadaşlar var. İntel fanboyları var. vs vs sıralanabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Dostum amd ciddi bir süre önce 7nm ye geçti ve daha 10. nesil çıkmadı bile aradaki farkı sen düşün artık :D. Valla ben Intel'in 10. nesilinden ümitli değilim ama 11. nesil umarım daha f/p ürünler çıkarırlar.
güzel dostum bende sana diyorum ki amdnin 7nm lik islemcileri intelin 14 nm sine kafa tutabiliyor henüz jshdjs bunu neye benzetsem bilemedim ama intel 10 nm uretmeyi basarirsa amd de sanmiyorum kafa tutabilecegini insanlar verdiği üstün performans la tekrar intele yonelebilirler e tabi bana sorarsan ilerki donemlerde f/p ürünler cikarsa intel cok daha mantıklı olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,808
Üyeler
155,313
Son üye
hayrus
Top Bottom