Neler Yeni

Neden bu kadar çok Rammstein seviyorum?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bir... Öncelikle bi kere adam deli. Bu Till Lindemann bir deli. Tescilsiz deli. Adam Puppe şarkısında o kadar içten bir şekilde içindekini dışarı vuruyor ki dinlerken ben de içimdekileri atıyorum. Adamın deli olduğuna dair video kaydı:

İki... Çaldığı tür metal. Metal benim için nedir biliyonuz mu? Bir terapi. Müzik ruhun gıdasıdır sözü bence en çok metal için geçerli çünkü ben ne zaman moralim bozuk ne zaman intiharı düşünsem hemen bir metal açıyorum. Mood is rising UP! Bildiğin şöyle bir yarım saatliğine hayattan kendimi soyutluyorum. Gerçek dünya ile ilişkim kalmıyor. Üçgenin içindeyim. Bir noktada ben bir noktada Till -adamım- bir noktada duygularım.
Üç ve son... Şarkılarında hem bir klasik vardır. Bunu çoğu şarkısında görürüm. Önce ilk dizeler -sakince- sonra bir nakarat sonra yine farklı bir sakin dize sonra bomba patlıyor ve o elektronik gitarın, gitarların aynı anda farklı ve tek düze olmayan sürekli gelişen tıngırdımaları beni çok heyecanlandırıyor. Duygu boşalması yaşıyorum. Duygu boşalmasından kastım içimde birikenleri sessizce dışıma aktarıyorum.

Son harbi son. Adam deli...

2mApoo

80+ Silver
Olm akıma döndü lann bu konu :D

neyse bu şarkısı en sevdiğim knk

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,780
İsim
Enes Tutar
Rammstein benim de en sevdiğim gruplar arasındadır. Bunun nedeni bence diğer grupların aksine kendilerine has olmaları. Gitarları olsun, Till'in sesi olsun, birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.

Besim Tibuk

80+ Gold
Rammstein'ı ben de çok severim efsane grup.
Hatta öyle ki metal türünde dinlediğim ilk şarkı da Du Hast :D
Ben kulağa çok güzel gelmesini Almancanın fonetiğine bağlıyorum. Sert bir dil, adeta metal için yaratılmış..

Top Bottom