Neler Yeni

Neden Ücretsiz VPN Kullanmamalısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih

Bu rehberimde neden ücretsiz VPN'lerden kaçınılması gerektiğini maddeler halinde derledim.
İyi Okumalar

1-)Güvenlik Sorunları
Ücretsiz VPN'ler sizden direkt olarak para almadığından dolayı alternatif yollara başvururlar.
Verilerinizi toplayıp bunları 3.parti yazılımlara satarlar ayrıca önünüze reklam çıkarırlar.
Bunlar sadece görünürde olanlardır bazı ücretsiz VPN'ler sadece bunu yapsa da daha fazlasını yapanlar da var.

2-)Hız
Ücretsiz VPN'ler size gerçekten kendi internet hızınızın çok altında bir hız sunar.

3-)Kapasite
Ücretsiz VPN'lerin bazıları (hepsi değil) aylık veya yıllık veri kullanım sınırı koyar

4-)Sunucu Kısıtlılığı
Ücretsiz VPN'lerde sunulan sunucu sayısı ve bağlanılabilen ülke sayısı çok azdır

Belli başlı sebepler bunlar peki güvenlik sorunları en az olan kısmen daha iyi hız sunan ücretsiz VPN'ler var mı?
Tabi ki var örnek olarak Proton VPN güzel bir örnek

Ancak gizliliğinizi ciddiye alıyorsanız ücretsiz VPN kullanmayı bırakmalısınız kimse kimseye ücretsiz bir şekilde bir şey sağlamaz
Sizden illaki bir şey çıkar

İnternette gayet uygun fiyata ücretli vpn lisansları satılıyor normal fiyatları pahalı geliyorsa oradan bakabilirsiniz

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN

Bu rehberimde neden ücretsiz VPN'lerden kaçınılması gerektiğini maddeler halinde derledim.
İyi Okumalar

1-)Güvenlik Sorunları
Ücretsiz VPN'ler sizden direkt olarak para almadığından dolayı alternatif yollara başvururlar.
Verilerinizi toplayıp bunları 3.parti yazılımlara satarlar ayrıca önünüze reklam çıkarırlar.
Bunlar sadece görünürde olanlardır bazı ücretsiz VPN'ler sadece bunu yapsa da daha fazlasını yapanlar da var.

2-)Hız
Ücretsiz VPN'ler size gerçekten kendi internet hızınızın çok altında bir hız sunar.

3-)Kapasite
Ücretsiz VPN'lerin bazıları (hepsi değil) aylık veya yıllık veri kullanım sınırı koyar

4-)Sunucu Kısıtlılığı
Ücretsiz VPN'lerde sunulan sunucu sayısı ve bağlanılabilen ülke sayısı çok azdır

Belli başlı sebepler bunlar peki güvenlik sorunları en az olan kısmen daha iyi hız sunan ücretsiz VPN'ler var mı?
Tabi ki var örnek olarak Proton VPN güzel bir örnek

Ancak gizliliğinizi ciddiye alıyorsanız ücretsiz VPN kullanmayı bırakmalısınız kimse kimseye ücretsiz bir şekilde bir şey sağlamaz
Sizden illaki bir şey çıkar

İnternette gayet uygun fiyata ücretli vpn lisansları satılıyor normal fiyatları pahalı geliyorsa oradan bakabilirsiniz

Paralı VPN lerı verılerımızı hortumlamadıgını nerden bılebılırız

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,831
İsim
Mert Can Ergün

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dostum zaten VPN'lerin amacı belli. :D
Bir kişinin bilgilerine de erişmek çok zor bir şey değil bu dönemde.

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
Yani kesin bir şey diyemeyeceğim uzun süre kullandım ama verilerinizin toplanıp satıldığına dair olaylar da var çok güvenli değil bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çoğu ücretli Vpn'in bu konuda sertifikası var
sonuc itibariyle adamlarin eline bakiyoruz ,para alanin bile veri calmadigina inanmiyorum

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,598
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
VPN kullanacaksanız eğer gizlilik sözleşmesini okumanız gerekiyor securevpn ve 1.1.1.1 vpn de gerçekten kaliteli hizmet verebiliyor(özellikle 1.1.1.1) hani verileri herkes çalıyor o yüzden yapacak bir şey pek yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sonuc itibariyle adamlarin eline bakiyoruz ,para alanin bile veri calmadigina inanmiyorum
Veri toplama olabilir ama satılmanın olacağını düşünmüyorum sadece kendi içlerinde kullanırlarsa kullanırlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada da bir yanlış anlaşılma var videoda anlatıldığı gibi Vpn’lerin tek yaptığı şey IP’nizi gizlemek öyle aşırı süper bir koruma sağlamıyor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,730
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom