Neler Yeni

Nefes Darlığı hakkında

Kadir.06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Kadir Demir
Hocamlar ben 18.yaşıma giricem neyse olay şöyle . Ben hem corona geçirdim hem infulenza virüsü 2 defa üst üste oldu bunlar , kasım ayından beri ciddi nefes darlığı var 3 aya yakın hastanede kaldım .
Akciğer kapasitem baya düşmüş dediler ilaç falan alıyorum hava vs. kısaca şöyle bi sorum olucak uzatmadan , böyle birşeyi yaşayan varmı yada benzerini yaşayan, kişi varsa şuan durumu nasıl, kaç ayda yada senede düzeldi, bu yolda nasıl ilerledi ne yaptığında daha iyi nefes alabiliyorum diyebiliyordu, falan aramızda varsa yaşamış yada yaşayan tanıdığı olan süreci nasıl işledi falan bi bilgilendirirse sevinirim

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
Hocamlar ben 18.yaşıma giricem neyse olay şöyle . Ben hem corona geçirdim hem infulenza virüsü 2 defa üst üste oldu bunlar , kasım ayından beri ciddi nefes darlığı var 3 aya yakın hastanede kaldım .
Akciğer kapasitem baya düşmüş dediler ilaç falan alıyorum hava vs. kısaca şöyle bi sorum olucak uzatmadan , böyle birşeyi yaşayan varmı yada benzerini yaşayan, kişi varsa şuan durumu nasıl, kaç ayda yada senede düzeldi, bu yolda nasıl ilerledi ne yaptığında daha iyi nefes alabiliyorum diyebiliyordu, falan aramızda varsa yaşamış yada yaşayan tanıdığı olan süreci nasıl işledi falan bi bilgilendirirse sevinirim
Bende astım vardı sen gibi nefes almamı rahatlatacak ilaçlar alıyordum ben çözüm olarak yürüşte buldum arada hala tıkansanda ilaçsız idare edebiliyorum rutin olarak yürüyerek limitlerimi zorlaya zorlaya ve yıllarımı aldı desem yalan olmaz yaklaşık 5 6 yıl sonra anca düzeldim ama hala ara ara tıkanır bu sıralar hiç sporla alakam yok onlada ilgili olabilir astımla ne kadar benzer yaşadığın durum bilmiyorum ama benim başımda da bu dert vardı böyle azalta bildim

Cristo20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Batuhan AKAY
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, pc, PUBG.
2021 şubat ayında korona oldum ilaç fln vermediler bu hafif versiyonu dediler üstüne sigara içiyordum o zamanlar 1 yıl kadar yokuş çıkıyım merdiven çıkayım hemen öksürük başlıyordu sonradan öksürük azaldı ama yine merdiven yokuşta fln aşırı zorlandım pandemide kilo alınca üstüne iyice kötüleşti bisiklete başladım başlarda yavaş yavaş hafif bir ritimle gittim sonra zaman geçtikçe hızlandım 1 yıl kadar sürdüm gayet düzelmişti nefesim

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,626
İsim
Bilal Tepe
Yengem yaşıyor köye gitti 2 ay kaldı temiz hava vs Karadeniz'e gitti bu arada iyi geldi baya toplarladi Cogu doktor da zaten Karadeniz veya Doğu Anadolu'ya gitmeyi öneriyor

Top Bottom