Neler Yeni

Çözüldü✓ Neredeyse her oyundan atıyor

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
PC, Donanım, Oyun modları-yamaları, Futbol
i5-7500
2x4GB 2400 RAM
GTX1650S
650W 80+ PSU
Crucial M2 SSD + 2TB HDD

2. El ekran kartı aldım, 1 saat boyunca farklı yazılımlarla test ettim, sonrasında oyun testi de yaptım sorun çıkmadı. Sonrasında valorant ile başlayıp diğer bütün oyunlara (FIFA 24, GTAV, Detroit, PUBG Mobile) sıçrayan oyundan atma sorunu başladı. Bazılarında hata veriyor, bazılarında vermiyor. Kimisi 5 dakikada kimisi 30 dakikada hata veriyor. FIFA hiç oynatmadı, oyunu açabilmek için yarım saat uğraştım. Açtıktan sonra maça gir dediğimde oyundan attı. Valorant bellekte yer kalmadı gibi bir hata verdi. Hata vermeden attığı zaman da oldu, tamamen siyah ekran verdiği zaman da. Sorun ne olabilir arkadaşlar

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Daha önce kullandığın ekran kartının driverleri kalmış veya kalıntısı kalmış olabilir. "DDU" ile güncel driverini tamamen sil, ve güncel kartın driverini yükle.

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce kullandığın ekran kartının driverleri kalmış veya kalıntısı kalmış olabilir. "DDU" ile güncel driverini tamamen sil, ve güncel kartın driverini yükle.
Önceden GT 730 vardı. Ddu ile kalıntıları temizledim. Temiz kurulum yaptım. İlk başta düzelmiş gibi oldu ama aradan zaman geçmeden tekrar başladı maalesef. Şimdi occt VRAM testi de yaptım. 22 dakika sonunda herhangi bir sorun çıkmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

OCCT TESTİ

Ekler

• OCCT.png
    OCCT.png
    173.7 KB · Hit: 15

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Ddu ile temizledikten sonra, bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yaptınız değil mi? Ayrıca yüklediğiniz driver hangi sürümde şuan? Son olarak ekran kartı model markası detaylıca yazabilir misin?

Olay görüntileyicisi>Sistem bölümünde kırmızı ünlemli hata raporları olması gerekir, (oyunların hata vs verdiği saat zamanında) oralara göz atar mısın? Varsa ss ile paylaşır mısın?

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Güvenli modda ddu ile silip en baştan yükledim, yeniden de başlattım. Ekran kartı INNO3D GTX 1650 SUPER 4GB X2 OC modeli. Driver sürümü 551.76 son sürüm mart ayında yayınlanmış
Ddu ile temizledikten sonra, bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yaptınız değil mi? Ayrıca yüklediğiniz driver hangi sürümde şuan? Son olarak ekran kartı model markası detaylıca yazabilir misin?

Olay görüntileyicisi>Sistem bölümünde kırmızı ünlemli hata raporları olması gerekir, (oyunların hata vs verdiği saat zamanında) oralara göz atar mısın? Varsa ss ile paylaşır mısın?

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Alternatif bir yol deneyelim, ben yazana kadar bilgisayarında nvidia experience yüklüyse siler misin öncelikle ve sanırım win10 kullaniyorsun değil mi?

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Alternatif bir yol deneyelim, ben yazana kadar bilgisayarında nvidia experience yüklüyse siler misin öncelikle ve sanırım win10 kullaniyorsun değil mi?
Evet windows 10 kurulu. Experience'ı tek başına mı sileyim yoksa komple sürücüyü silip experience olmadan mı yükleyim. (Hata günlüklerine bakıyorum aynı anda)

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Evet windows 10 kurulu. Experience'ı tek başına mı sileyim yoksa komple sürücüyü silip experience olmadan mı yükleyim. (Hata günlüklerine bakıyorum aynı anda)
Sürücüyü değil, experiencesi sil şuanlık

Hata günlüklerinden haber bekliyorum duruma göre önerilerim olacak

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Sürücüyü değil, experiencesi sil şuanlık

Hata günlüklerinden haber bekliyorum duruma göre önerilerim olacak
hata günlüğünde birçok kırmızı ünlemli hata var. Birçoğu tekrar etmiş aynı hatalar. Hepsini tek tek atmam mı gerekiyo çok fazla var çünkü

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Bir kaç örnek atabilir misin

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Bir kaç örnek atabilir misin
Windows Game Bar yazan hata birçok kez tekrar etmiş gördüğüm kadarıyla en çok tekrar eden o. Diğer hata da birçok kez olmuş Game Bar kadar olmasa da

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    136.4 KB · Hit: 23
  • hata1.png
    hata1.png
    135.3 KB · Hit: 18
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
hata günlüğünde birçok kırmızı ünlemli hata var. Birçoğu tekrar etmiş aynı hatalar. Hepsini tek tek atmam mı gerekiyo çok fazla var çünkü
tekrarlayanları atın

https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/gamebar-presence-writer.html şu konuya bi bakın

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri