Neler Yeni

New World yüksek CPU kullanımı ve FPS düşmesi yapıyor (i3 13100f rtx 4060)

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
İyi günler arkadaşlar. New World oyununda özellikle yerleşim yerlerinde başlıktaki sorunu yaşıyorum. CPU kullanımım %90-100leri buluyor. Beraberinde GPU kullanımım düşüyor ve ciddi FPS düşüşleri yaşıyorum. Yerleşim yerlerinde oynanamaz durumda şu an oyun. Kırsal alanlarda bile işlemci kullanımım fazla aslında. Kırsalda ekran kartı kullanımım %95-100, işlemci kullanımım %60-70'lerde ve FPS 90-120 aralığında ancak yerleşim yerinde durum içler acısı. Ekran kartı kullanımı düşüyor ve işlemci kullanımım %100leri bile buluyor. NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yaptım, ayarlar-sistem-grafik kısmından New World'e RTX 4060 önceliği verdim. Oyun içi ayarlarım 1080p ve Ultra. Driverlar ve Windows güncel. Arka plan uygulamalarını kapattım. Başlangıçta açılan uygulamalar yok. Arka planda açık gereksiz uygulama yok. Daha ne yapmalıyım gerçekten kafayı yiyeceğim. Sanmıyorum ki i3 13100F bu kadar kötü bir işlemci olsun. Yanlış yaptığım bir şeyler olmalı yoksa şu oyunu düzgün oynamak için illa 8-10 bin liralık işlemci mi almak lazım? Konu ile ilgili kısa bir video yükledim onun linkini de bırakıyorum aşağıya. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim.
i3 13100F.
RTX 4060.
16 GB RAM.
Oyun ayarlarım.
1080p.
Grafikler Ultra.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Batuhan Öpöz
oyunun optimizasyonu kötü ve klasik mmorpg genelde topluluk alanlarında yaşanır bu sorun işlemci i3 olduğundan yapıyor aynı sorunu bende yaşıyorum yani normal

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
450
İsim
Baran Kut
Oyunun optimizasyon problemleri var zaten. Bu tarz oyunlarda kaçınılmaz bir sorun. Ayarlarda oyuncu isim sayısını göstermeyi azaltan ayar var onu düşür biraz rahatlamasını istiyorsan fps in. Onun dışında bu fps düşüşü normal. Bölge savaşlarında daha da kötü fps çünkü hatırlıyorum zamanında berbattı serverlar. Aynı senin sisteme sahip olanlar ile fps in uyuşuyorsa genel olarak bir sıkıntı yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,949
Üyeler
140,733
Son üye
Enes6363
Top Bottom