Neler Yeni

Neyden olduğu bilinmeyen ekrana görüntü gelmeme sorunu

serdark.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Serdar Kalay
Normal film izlerken bir gün bilgisayar mavi ekran verdi ve yeniden açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmedi.
Bilgisayarcıya götürdük bios sıfırlayıp geri teslim etti.Eve geldiğinde açtım 5 dk sonra yine aynı sorun.Yine götürdük.Geldikten bir gün sonra falan yine gitti.Bir rami çıkardım öyle açıldı sonra o da gitti.Ramleri başka bilgisayarda denedik biri arızalı dediler.Bilgisayarcı biosa reset atıp açıyorum açılıyor ertesi gün yine gidiyor diyor.Yeni ram alıp denedim yine görüntü yok.Sorunun kaynağını ne ben ne bilgisayarcı biliyor.

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Taha Kenan
Anakart bozuk kanka değiştir problem düzelir

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Taha Kenan
Bilgisayarcı da anakartta sorun olsa görüntü gelmez sorun yok diyor.
bi bok bilmiyor o zaman bende de aynı sorun vardı anakarta baskı uygulayınca açılıyor normal açılmıyordu değiştirdim düzeldi

serdark.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Serdar Kalay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bi bok bilmiyor o zaman bende de aynı sorun vardı anakarta baskı uygulayınca açılıyor normal açılmıyordu değiştirdim düzeldi
başka bilgisayarcı da anakartta problem var diyodu galiba harbi anakartta sorun
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi de anakartta 64k bellek hatası veriyodu

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
muhtemelen anakartta sorun vardır anakart markası ne bilmiyorum eğer garantisi yoksada ara yinede bi sor kaç TL ücreti olduğunu

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Normal film izlerken bir gün bilgisayar mavi ekran verdi ve yeniden açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmedi.
Bilgisayarcıya götürdük bios sıfırlayıp geri teslim etti.Eve geldiğinde açtım 5 dk sonra yine aynı sorun.Yine götürdük.Geldikten bir gün sonra falan yine gitti.Bir rami çıkardım öyle açıldı sonra o da gitti.Ramleri başka bilgisayarda denedik biri arızalı dediler.Bilgisayarcı biosa reset atıp açıyorum açılıyor ertesi gün yine gidiyor diyor.Yeni ram alıp denedim yine görüntü yok.Sorunun kaynağını ne ben ne bilgisayarcı biliyor.
bu arıza ilk olarak ram daha sonrasında anakart kontrol edilir. eğer bunlarda değilse psu gpu cpu şeklinde sırayla başka parçalarla test edilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,176
Üyeler
141,406
Son üye
hako.rl
Top Bottom