Neler Yeni

NFC ile ödeme nasıl yapılır

KalWardin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammed Güzel
Arkadaşlar önceden açılmış konularda istediğimi bulamayınca yeni konu açmak zorunda kaldım. Daha önce hiç NFC ile ödeme yapmadım, aklıma takılan şeyler var:

- Kartla aynı şekilde mi ödüyoruz yoksa kasiyere NFC ile ödeyeceğimizi söylememiz gerekiyor mu?

- Mobil bankacılık uygulamasında ödeme sırasında bir işlem yapılması gerekiyor mu (NFC ile ödemeyi aktifleştirme değil ödeme anından bahsediyorum) yoksa NFC açık olduğu sürece telefon ödemeye hazır durumda mıdır?

- İnternetin açık olmasına gerek var mı?

ErenErk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Eren Erkaşda
cihazın nfs si acik oldugunda normal kart gibi kullanıyorsun herhangi bir ek ıslem yapmana gerek yok, kartla öderken nasıl temassız dıyorsan bu da aynı, kartın ustundekı çip yerine telefonu okutuyor gibi dusun işte

BabaVoss7

80+ Silver
internet olmalı açık olucak ordan bağlanıyo bi nevi. ben ööyle biliyorum en azından hep açık bende.

bankacılık uygulaması açık kalsa daha iyi olur bence önceden açmadan oluyordu bişey oldu açmadan olmuyor deneme yanılmayla bulursun dene bence.

temazsız ödicem diyosun sadece kart yerine telefonu okutuyorsun.

genel olarak hayatı kolaylaştıran bir şey ne zaman kart kullandım hatırlamıyorum.

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
963
İsim
Eymen Gürel
Arkadaşlar önceden açılmış konularda istediğimi bulamayınca yeni konu açmak zorunda kaldım. Daha önce hiç NFC ile ödeme yapmadım, aklıma takılan şeyler var:

- Kartla aynı şekilde mi ödüyoruz yoksa kasiyere NFC ile ödeyeceğimizi söylememiz gerekiyor mu?

- Mobil bankacılık uygulamasında ödeme sırasında bir işlem yapılması gerekiyor mu (NFC ile ödemeyi aktifleştirme değil ödeme anından bahsediyorum) yoksa NFC açık olduğu sürece telefon ödemeye hazır durumda mıdır?

- İnternetin açık olmasına gerek var mı?
NFC sadece ödeme yapacağınız zaman açın. Yoksa siz farketmeden okuturlar.

KalWardin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Muhammed Güzel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim. Hem kart taşıma olayından kurtulup hem de kampanyalardan yararlanmak istiyordum, nasıl çözeceğimi anladım sanırım. Umarım ihtiyacı olan arkadaşlara da yardımcı olur.

Top Bottom