Neler Yeni

NVIDIA Driver Güncellemesi Sorunu

allegg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batu
Arkadaşlar merhaba,

Ryzen 5 5600
NVIDIA 3060Ti'lı bi bilgisayara sahibim. Dün akşam GeForce Experince üzerinden yayımlanan bir güncelleme ile ekran kartımı güncellemek istedim. Güncellemeyi yapıyorum, tamamlanıyor fakat güncellemeden sonra bilgisayar ekran kartını görmemeye başlıyor.

240 Hz. monitörüm var; 60 Hz'e düşüyor.
Masaüstü sağ tıklayınca çıkan Nvidia Kontrol Paneli çıkmıyor. Saçma sapan bir şey oldu.
DDU ile mevcut sürücüleri sildim, elle manuel siteden kurulum yaptım. Bu şekilde yapınca her şey düzeliyor ve normal akışta çalışıyor. Bilgisayar ekran kartını tanıyor vs. bi sorun yok.
Fakat böyle yapınca da yine GeForce Experience üzerinde bir güncelleme gözüküyor ve bazı oyunlara girerken "Güncellemeniz var, yapmanız daha uygun olur" tarzı hatalar veriyor.

Benzer bir şey yaşayan veya çözüm önerebilecek biri var mıdır?
Şimdiden çok teşekkürler.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar merhaba,

Ryzen 5 5600
NVIDIA 3060Ti'lı bi bilgisayara sahibim. Dün akşam GeForce Experince üzerinden yayımlanan bir güncelleme ile ekran kartımı güncellemek istedim. Güncellemeyi yapıyorum, tamamlanıyor fakat güncellemeden sonra bilgisayar ekran kartını görmemeye başlıyor.

Masaüstü sağ tıklayınca çıkan Nvidia Kontrol Paneli çıkmıyor. Saçma sapan bir şey oldu.
DDU ile mevcut sürücüleri sildim, elle manuel siteden kurulum yaptım. Bu şekilde yapınca her şey düzeliyor ve normal akışta çalışıyor. Bilgisayar ekran kartını tanıyor vs. bi sorun yok.
Fakat böyle yapınca da yine GeForce Experience üzerinde bir güncelleme gözüküyor ve bazı oyunlara girerken "Güncellemeniz var, yapmanız daha uygun olur" tarzı hatalar veriyor.

Bugün gördüğüm 4. güncelleme sorunu. Buradan indirip dener misin hocam? https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/194400/tr

Saki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Saki Yapıcı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin

allegg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şaka gibi.
Silip temiz kurulum yaptım. Dediğin gibi siteden indirdim. Kurdu vs. sonra gelen hata..

Ne yapacağız anlamadım ki. Güncel olmayan sürücüyle çalışacak herhalde bu gidişle..

Ekler

• sdg.png
    sdg.png
    18.3 KB · Hit: 63

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Şaka gibi.
Silip temiz kurulum yaptım. Dediğin gibi siteden indirdim. Kurdu vs. sonra gelen hata..

Ne yapacağız anlamadım ki. Güncel olmayan sürücüyle çalışacak herhalde bu gidişle..
Windows Update den güncelleştirmeleri denetleyip ekran kartı sürücünü kurup ondan sonra bu sürücüyü kurmayı dener misin?

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Arkadaşlar merhaba,

Ryzen 5 5600

Amd ile dalga geçenler bruh mom

allegg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows Update den güncelleştirmeleri denetleyip ekran kartı sürücünü kurup ondan sonra bu sürücüyü kurmayı dener misin?
Yok abi ne yazık ki :D Kafayı yemek üzereyim.
Neden kaynaklanıyor olabilir en ufak bir fikrim de yok saçma sapan bir durum yahu.

seyidos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Seyit Baytekin
Valla dün bende de bir güncelleme geldi kurmaya çalıştım bi anda ekranım simsiyah oldu hiç açılmadı reset atmak zorunda kaldım bilgisayara güncellemede başarısız oldu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Yok abi ne yazık ki :D Kafayı yemek üzereyim.
Neden kaynaklanıyor olabilir en ufak bir fikrim de yok saçma sapan bir durum yahu.
Valla dün bende de bir güncelleme geldi kurmaya çalıştım bi anda ekranım simsiyah oldu hiç açılmadı reset atmak zorunda kaldım bilgisayara güncellemede başarısız oldu
O zaman sürücü de bir şey var. https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/194194/tr Ondan önceki sürücü bunu kurmayı dener misiniz?

allegg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batu
Hani USB bellek takarsın input output sesleri gelir ya dındınının diye. Güncelleme bitince input sesi geliyor sonra output sesi geliyor aygıt çıkarılmış gibi. Ondan sonra görmemeye başlıyor ekran kartını.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Hani USB bellek takarsın input output sesleri gelir ya dındınının diye. Güncelleme bitince input sesi geliyor sonra output sesi geliyor aygıt çıkarılmış gibi. Ondan sonra görmemeye başlıyor ekran kartını.
Bu attığım sürücü de bu problem olmayacaktır. Büyük ihtimalle son sürücü de bir sıkıntı var. Bugün forumda 4 defa konusu açıldı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,154
Üyeler
151,181
Son üye
enes4136
Top Bottom