Neler Yeni

Nvidia rtx 3000 serili sistem önerisi ?

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
3000 serili ekran kartı almayı düşünüyorum yakın zamanda ama işlemci olarak amd mi intel mi alsam karar vermiş değilim. Bütçemde şuan için belirsiz. F/P sistem 3000 serili pc önerir misiniz. Bide bu aralar almak mantıklımı yoksa seçim sonrası yaza doğru mu almak mantıklı olur tabi ki yarın bile ne olacağını bilemeyiz ama soruyorum işte siz olsanız napardınız ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Süleyman Oktay
Ay sonu 4060ti çıkacak ayrıca yeni hükümetin de politikaları dahilinde ekonominin nasıl bir hal alacağı tartışılır. Biraz beklemeniz bence yararınıza olacaktır.

jımalya

80+ Bronze
dolar daha dusmez cikiyo habire alicaksan al beklemek mantiksiz

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ay sonu 4060ti çıkacak ayrıca yeni hükümetin de politikaları dahilinde ekonominin nasıl bir hal alacağı tartışılır. Biraz beklemeniz bence yararınıza olacaktır.
Ne kadar olur ki fiyatı hazır sistem olarak alıcam bide tek tek toplamıcam.

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,328
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Hocam ortalama bir bütçe belirtseniz iyi olur, bu durumda önerebileceğimiz bir şey yok.

omer_34

80+ Silver
beklemek çok mantıklı değil ama 4xxx serisi bi sistem toplamak daha iyi olur daha yeni bir teknoloji ve geleceğe dönüklük açısından. bütçeniz elveriyorsa önerim 4xxx serisi toplamanız veya 3xxx sistem alacaksanız da diğer parçaları yükseltmeye uygun seçerseniz 4xxx serisi ucuzladığında kartınızı güncelleyebilirsiniz.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Hocam ortalama bir bütçe belirtseniz iyi olur, bu durumda önerebileceğimiz bir şey yok.
Bütçem belli değil ki işte tam olarak. Net 4k para var şuan kullandığım pc yi de satıcam onun içinde ayrı konu açtım (imzadaki sistemi bahsediyorum). 2-3k daha para gelicek aşağı yukarı 10k denilebilir ama taksitle almayı düşünüyorum zaten. Yani almak istediğim fiyat 10-20k arası bir pc.
Mesaj otomatik birleştirildi:

beklemek çok mantıklı değil ama 4xxx serisi bi sistem toplamak daha iyi olur daha yeni bir teknoloji ve geleceğe dönüklük açısından. bütçeniz elveriyorsa önerim 4xxx serisi toplamanız veya 3xxx sistem alacaksanız da diğer parçaları yükseltmeye uygun seçerseniz 4xxx serisi ucuzladığında kartınızı güncelleyebilirsiniz.
Oynucağım oyunlar zaten çok aman aman sistem istemiyor diye düşünüyorum. Yeni teknoloji olmasına gerek yok diye düşünüyorum şimdilik. CS-GTA5-LOL-Witcher3-BF serisi-bide game pass alırım ordan bi kaç oyun falan oynarım hikayeli anca. Ama çoğunluk arkadaşlarla gta5-cs-lol falan yani.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Süleyman Oktay
Size uygun bi sistem bulduysanız almanızda sakınca yok keza beklemek de çok yanlış bir hareket değil rtx 4060ti sızıntı haberlerine biraz göz gezdirip bütçenize oranlayabilirsiniz eğer kart size hitap ediyorsa beklersiniz eğer bütçenizi aşıyorsa 1080p oyun deneyimi için rtx30 serisi kartların performansı 3060 sonrasında iyi lakin altı kartlara bakmanızı önermem hele ki çıkacak yeni kartları da göz önünde bulundurduğumuzda.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Size uygun bi sistem bulduysanız almanızda sakınca yok keza beklemek de çok yanlış bir hareket değil rtx 4060ti sızıntı haberlerine biraz göz gezdirip bütçenize oranlayabilirsiniz eğer kart size hitap ediyorsa beklersiniz eğer bütçenizi aşıyorsa 1080p oyun deneyimi için rtx30 serisi kartların performansı 3060 sonrasında iyi lakin altı kartlara bakmanızı önermem hele ki çıkacak yeni kartları da göz önünde bulundurduğumuzda.
Sistemlere baksamda iyi mi kötü bilmiyorum açıkcası F/P olarak kazık da yemek istemiyorum. Sizlere sordum bu yüzden 10-20k arası neler alınır diye.

omer_34

80+ Silver
Bütçem belli değil ki işte tam olarak. Net 4k para var şuan kullandığım pc yi de satıcam onun içinde ayrı konu açtım (imzadaki sistemi bahsediyorum). 2-3k daha para gelicek aşağı yukarı 10k denilebilir ama taksitle almayı düşünüyorum zaten. Yani almak istediğim fiyat 10-20k arası bir pc.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oynucağım oyunlar zaten çok aman aman sistem istemiyor diye düşünüyorum. Yeni teknoloji olmasına gerek yok diye düşünüyorum şimdilik. CS-GTA5-LOL-Witcher3-BF serisi-bide game pass alırım ordan bi kaç oyun falan oynarım hikayeli anca. Ama çoğunluk arkadaşlarla gta5-cs-lol falan yani.
r5 5600 ve gtx 3060 sistemler işinizi görecektir hocam. yanında da bir kule tipi soğutucu alırsanız sizi rahatlıkla götürür.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
r5 5600 ve gtx 3060 sistemler işinizi görecektir hocam. yanında da bir kule tipi soğutucu alırsanız sizi rahatlıkla götürür.
Link varsa atar mısınız çünkü baya sistem var öyle. Bu arada 10-20k arası dedim ama 15k gibi sistem alırsam daha iyi çünkü 20k fiyat verme ihtimalim baya düşük aslında.

omer_34

80+ Silver
Link varsa atar mısınız çünkü baya sistem var öyle.
hocam baktım ama fiyatları pahalı geldi açıkçası belki benim gözümden kaçmış da olabilir ama tavsiyem indirimli hazır sistem kovalamanız. 3060lı sistemler çıkabiliyor. eğer denk gelirsem link eklerim

hsnztrk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Hasan Öztürk

Bunu özelleştirip işlemci 5600, anakart b450 yapıldığında fiyat 15 bin TL oluyor.

---

Bütçe 15-16 gibi bir şey ise ve 3060 isteniyorsa bu sistemi almak mantıklı. İleride 4060-4070'e de yeter.
---

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,610
Üyeler
157,716
Son üye
Dimdcks
Top Bottom