Neler Yeni

Nvlddmkm Olay Kimliği 0 HATASI

Kosi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Koskos
nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\Video3
Error occurred on GPUID: 900

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı

BU HATAYI COK UZUN ZAMANDIR ALIYORUM ÖNCELERDEN KONU AÇMIŞTIM SIKINTIMIN EKRAN KARTINDA OLDUGUNU SÖYLEDİLER FORUMDAKİLER FAKAT EKRAN KARTINI GARANTİYE YOLLADIM BİR PROBLEM GÖREMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER ONLARI VİDEOLARLA BİLGİLENDİRMİSTİM SIKINTIYLA İLGİLİ

-SADECE OYUNLARDA YAPIYOR SAATLERCE STRESS TESTİNE SOKUYORUM HİÇ BİR PROBLEM CIKMIYOR

-AYRİYETTEN İŞLEMCİMİDE YOLLADIM BİR SES YAPIYORDU GERİ 0 İŞLEMCİ YOLLADILAR BAZILARI ANAKARTIN DANDİK DEDİLER GİTTİM YENİ 0 ANAKART ALDIM AMA ŞU HATADAN BİR TÜRLÜ KURTULAMADIM
CİHAZIN TEK GARANTİYE GİDİP DEĞİŞMEYEN PARÇASI DIŞ KASASI ODA SALAMMIŞ COK ŞÜKÜR EL BİRİLİGİ İLE BİR Eİ ATINDA ŞU SORUNU ÇÖZELİM YAHU

CİHAZ BİLGİLERİ:
RTX3060Tİ
R5 5600
ASUSPRİME B450M-K II
600W XİGMATEG PSU
CL18 APACER 3600 MHZ 2X8 RAM
AGİ 1TB M2 SSD
ARCTİC LİQUİD FREEZER II 240

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11.1 KB · Hit: 49

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,516
İsim
Emre Zengin
nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\Video3
Error occurred on GPUID: 900

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı

BU HATAYI COK UZUN ZAMANDIR ALIYORUM ÖNCELERDEN KONU AÇMIŞTIM SIKINTIMIN EKRAN KARTINDA OLDUGUNU SÖYLEDİLER FORUMDAKİLER FAKAT EKRAN KARTINI GARANTİYE YOLLADIM BİR PROBLEM GÖREMEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER ONLARI VİDEOLARLA BİLGİLENDİRMİSTİM SIKINTIYLA İLGİLİ

-SADECE OYUNLARDA YAPIYOR SAATLERCE STRESS TESTİNE SOKUYORUM HİÇ BİR PROBLEM CIKMIYOR

-AYRİYETTEN İŞLEMCİMİDE YOLLADIM BİR SES YAPIYORDU GERİ 0 İŞLEMCİ YOLLADILAR BAZILARI ANAKARTIN DANDİK DEDİLER GİTTİM YENİ 0 ANAKART ALDIM AMA ŞU HATADAN BİR TÜRLÜ KURTULAMADIM
CİHAZIN TEK GARANTİYE GİDİP DEĞİŞMEYEN PARÇASI DIŞ KASASI ODA SALAMMIŞ COK ŞÜKÜR EL BİRİLİGİ İLE BİR Eİ ATINDA ŞU SORUNU ÇÖZELİM YAHU

CİHAZ BİLGİLERİ:
RTX3060Tİ
R5 5600
ASUSPRİME B450M-K II
600W XİGMATEG PSU
CL18 APACER 3600 MHZ 2X8 RAM
AGİ 1TB M2 SSD
ARCTİC LİQUİD FREEZER II 240
- BIOS'a girip F7 tuşu ile Advanced Mod'a geçip Exit sekmesinden Load Defaults Settings ya da Load Restore Settings yazan BIOS'u sıfırlama ayarı olacak. Ona bas. Ondan sonra Save And Exit ya da Save and Reboot yap bakalım. Yaptıktan sonra BIOS'a girip hiçbir ayarı aktifleştirme hocam.

- Ondan sonra bu dediğim yolla ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan bir kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/218380/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Bunları yaptıktan sonra bu sorun kendini çok belli eden bir şeyse 2-3 gün aynı sorunun olup olmayacağına bakman yeterli. Eğer uzun aralıklarla yapıyorsa 1 hafta bak bakalım sorunun devam edip etmeyeceğine. Ondan sonra geri dönüş yap hocam.

Kosi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Koskos
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediklerinizin hepsini tek tek harfiyen yaptım hocam şimdi sonuçları bekliyorum geri dönüş saglıyacagım yardımlarınız için teşekkürler

Kosi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Koskos
hocam iyi akşamlar dediklerinizi dedigim gibi harfiyen yaptım fakat sürekli böyle ufak 1 snlik yarım sn lik droplar giriyor googlew kullansamda oyun oynasamda bu takılmalar devam ediyor buna karşı yapabilecegim bir şey var mı birde ramleri xmp ye alsam sıkıntı olur mu

cornlov

80+ Bronze
Aynı sorun bende de vardı,
Ssd'yi iade ettim yeni ssd taktım hiç olmadı
Özellikle lol oynarken komple oyun donuyordu, 3-6 saniye sonra devam ediyordu. Yandan gorev yoneticisi açık bekliyordum. Donma düzeldikten sonra pc nin donduğu an %100 kullanima ulaştığını goruyordum tabloda

Kosi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Koskos
Aynı sorun bende de vardı,
Ssd'yi iade ettim yeni ssd taktım hiç olmadı
Özellikle lol oynarken komple oyun donuyordu, 3-6 saniye sonra devam ediyordu. Yandan gorev yoneticisi açık bekliyordum. Donma düzeldikten sonra pc nin donduğu an %100 kullanima ulaştığını goruyordum tabloda
dostum denedim bende dondugu zaman %100 olmuyor bellek

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,516
İsim
Emre Zengin
hocam iyi akşamlar dediklerinizi dedigim gibi harfiyen yaptım fakat sürekli böyle ufak 1 snlik yarım sn lik droplar giriyor googlew kullansamda oyun oynasamda bu takılmalar devam ediyor buna karşı yapabilecegim bir şey var mı birde ramleri xmp ye alsam sıkıntı olur mu
O anlık takılmalar RAM'den kaynaklı olabilir. RAM'lerin yerlerini değiştir bakalım.

Kosi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Koskos
O anlık takılmalar RAM'den kaynaklı olabilir. RAM'lerin yerlerini değiştir bakalım.
hocam hayırlı sabahlar sıkıntı son 2-3 gündür devam etmekte bundan öncede yapıyordu fakat cok nadir bu sıralar her oyuna girdiğimde 2-3 defa yapıyor galiba düzelmedi bu arkadaş buna karşı yapabileceğimiz bir şey var mı

ayriyetten ufak takılmalardada görev yöneticisinden izledim ekran kartının anlık kullanımı 0 a iniyor sonra geri geliyor alttab atıgım zaman gerçekleşiyor bu takılmalar sadece ve oyundayken yani oyunda alttab atıp geliyorum gir çık yapıyorum ekranım kasılıyor sonra geçiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,516
İsim
Emre Zengin
hocam hayırlı sabahlar sıkıntı son 2-3 gündür devam etmekte bundan öncede yapıyordu fakat cok nadir bu sıralar her oyuna girdiğimde 2-3 defa yapıyor galiba düzelmedi bu arkadaş buna karşı yapabileceğimiz bir şey var mı

ayriyetten ufak takılmalardada görev yöneticisinden izledim ekran kartının anlık kullanımı 0 a iniyor sonra geri geliyor alttab atıgım zaman gerçekleşiyor bu takılmalar sadece ve oyundayken yani oyunda alttab atıp geliyorum gir çık yapıyorum ekranım kasılıyor sonra geçiyor
Hiç mavi ekran verdi mi bu zamana kadar? C:\Windows\Minidump buradan kontrol et bakalım Minidump dosyası var mı? RAM'lerde D.O.C.P kapalı ve açık olsa da aynısını yapıyor di mi?

Kosi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Enes Koskos
Hiç mavi ekran verdi mi bu zamana kadar? C:\Windows\Minidump buradan kontrol et bakalım Minidump dosyası var mı? RAM'lerde D.O.C.P kapalı ve açık olsa da aynısını yapıyor di mi?
5 tane minidump dosyası var ve D.O.C.P açıktı açıkken yapıyor galiba şimdi kapalıya aldım birde öyle test edicem

Top Bottom