Neler Yeni

OBS YAYIN ESNASINDA ANİDEN 0 BİTRATE HATASI ALIYORUM YARDIM

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğancan Gümüş
Selamunaleyküm hayırlı forumlar, twitch'de obs studio programından yayın yaparken yayının herhangi bir anında bitrate 0 oluyor, yayın mavi ekran veriyor (ek video var) ve obs programı donuyor.
Programı kapatıp açınca ''obs programı çalışıyor tekrar açmak istediğinize emin misiniz?'' diyor. Tekrar açıyorum ve yayın devam ediyor ama aynı hata aynı yayın içerisinde bazen tekrar etmiyor.
Çok sıkıcı ve anlamsız bir durum.
Yayınımı sadece ekran kartından verdiğim zaman bu hatayı alıyorum. İşlemciden yayın yaptığım zaman herhangi bir sorun olmuyor. (İşlemciden yayın yapmak istemiyorum çünkü fps oyunlarında gerçekten çok etkisi oluyor.)
(internet ve ekran kartıyla ilgili garip bir durum.
Pc'ye 2 hafta önce format attım. Tüm driverler güncel herhangi bir sorun yok.

Sizce bu neyden kaynaklanıyor olabilir.? Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim: AMD Ryzen 7 2700 4.1GHz
Ekran kartım: RTX 2060
Anakart: ab350m-d3v
İnternet upload: 7

video0 (1).mov - 5.0 MB

Farway

80+ Silver
Yayını ilk açtığınızda sıkıntı yok ortasında bitrate mi gidiyor. ''OBS Programı çalışıyor'' olayı büyük ihtimalle program arka planda çalışıyordur siz 1 tane daha açmaya çalışıyorsunuzdur farketneden.
Valorant harici başka bir oyunda yaşadınızmı bu olayı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğancan Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Örneğin just chatting yaparken de ya da oyuna geçip 30 dk , 1 saat sonra bir anda bitrate 0 oluyor. Yayına da ''bir önce ki mesajımda eklediğim video'' şeklinde bir görüntü oluyor.
Yayını sonlandır deyip programı kapatıyorum, yeniden açıyorum düzeliyor. (Arka planda bug'da kalıyor evet ondan dolayı o hata ama asıl sorum o değil :))

Herhangi bir oyunda veya just chatting yaparken de bu hatayı alıyorum. Ama yayını işlemciden verdiğimde hiç sorun olmuyor. Ekran kartından verince böyle oluyor.

Top Bottom