Neler Yeni

Oc sonrası pc açılmıyor

Suwariba

80+ Silver
İşlemcim amd ryzen 5 3600 stok soğutucu ile kullanıyorum. Anakartım asus b450m dragon. Az önce işlemcinin normal ghz i olan 3.6 yı 3.8 yapıp voltajı da 1.25 yaptım, fan speed i de yükselttim ve pc şuan açılmıyor. Fanlar falan dönüyor ama monitörde sinyal yok diyor. Ne yapmalıyım azıcık arttırdım diye niye böyle oldu yardımcı olur musunuz

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
İşlemcim amd ryzen 5 3600 stok soğutucu ile kullanıyorum. Anakartım asus b450m dragon. Az önce işlemcinin normal ghz i olan 3.6 yı 3.8 yapıp voltajı da 1.25 yaptım, fan speed i de yükselttim ve pc şuan açılmıyor. Fanlar falan dönüyor ama monitörde sinyal yok diyor. Ne yapmalıyım azıcık arttırdım diye niye böyle oldu yardımcı olur musunuz
Bios bili çıkar bekle tekrar tak👍

Suwariba

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oldu hocam 1 kere tak çıkar yapıp 2 kere aç kapa yaptım sonra pc kendi kendine 5-6 kez kapandı açıldı şimdi bios ekranındayım
hocam şuan bios ekranındayım ama eski ayarlarım aynı duruyor sıfırlanmamış. ghz hala 3.8. ne yapayım normale çevirip öyle mi açayım yoksa böyle mi açayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel hocam öç tüner yapıp bırakın 👍
öç tüner ne hocam :D

hocam şuan bios ekranındayım ama eski ayarlarım aynı duruyor sıfırlanmamış. ghz hala 3.8. ne yapayım normale çevirip öyle mi açayım yoksa böyle mi açayım

öç tüner ne hocam :D
Sadece voltaj ayarım değişmiş herhalde

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Herşeyi fabrika ayarı yapıp tekrar girin bu sefer auto oc tunner yapın ve ramlar 3200 e getirin tamamdır 👍

Suwariba

80+ Silver
Herşeyi fabrika ayarı yapıp tekrar girin bu sefer auto oc tunner yapın ve ramlar 3200 e getirin tamamdır 👍
Auto oc tuner nedir hocam? Birde Kendisi voltajı normale çekmiş diğer ayarları saklamış o şekilde başlattım açıldı pc. Şuan 3.8 ghz işlemcim

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,621
İsim
Hacı
Bios resetleyiniz.

Top Bottom