Neler Yeni

Oc sonrası pc açılmıyor

Suwariba

80+ Silver
Herşeyi sıfırlayın 🤷‍♂️ bilgisayar kendisi belirlesin daha iyi
Aouto oc tuner dediğiniz şeyi nasıl aktif edebilirim ve biraz bilgi verirmisiniz dediğiniz şey Hakkında. Teşekkürler bu arada sayenizde bilgisayarı açtım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aouto oc tuner dediğiniz şeyi nasıl aktif edebilirim ve biraz bilgi verirmisiniz dediğiniz şey Hakkında. Teşekkürler bu arada sayenizde bilgisayarı açtım
Benim işlemciye silikon koymamışlar herhalde 3.8 ghz aida 64 de 95 dereyi gördü 2dk da bu ne ya

Benim işlemciye silikon koymamışlar herhalde 3.8 ghz aida 64 de 95 dereyi gördü 2dk da bu ne ya
Birde kasanın camlarını açtığım halde 95 derece. ilginç gerçekten

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver

Birde kasanın camlarını açtığım halde 95 derece. ilginç gerçekten
Hocam islemcinize termal macun sürün

Anakartiniz hangi model?

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
İşlemcim amd ryzen 5 3600 stok soğutucu ile kullanıyorum. Anakartım asus b450m dragon. Az önce işlemcinin normal ghz i olan 3.6 yı 3.8 yapıp voltajı da 1.25 yaptım, fan speed i de yükselttim ve pc şuan açılmıyor. Fanlar falan dönüyor ama monitörde sinyal yok diyor. Ne yapmalıyım azıcık arttırdım diye niye böyle oldu yardımcı olur musunuz
Bios pilini çıkar 30-45 saniye bekle geri tak düzelecektir

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Arctic mx 4 sürülü zaten :D
Anakartım asus b450m dragon
Tamam iyi biosu sıfırlaBilgisayarınızı yeniden başlatın, klavyenizdeki DEL tuşuna basın, BIOS'a girin ve klavyenizdeki F5 tuşuna basın. "Optimize Edilmiş Varsayılanları Yükle" ibaresi ekranda belirdiğinde "Tamam" öğesini seçin. BIOS varsayılan değerlere döndürülecektir.

Suwariba

80+ Silver
Tamam iyi biosu sıfırlaBilgisayarınızı yeniden başlatın, klavyenizdeki DEL tuşuna basın, BIOS'a girin ve klavyenizdeki F5 tuşuna basın. "Optimize Edilmiş Varsayılanları Yükle" ibaresi ekranda belirdiğinde "Tamam" öğesini seçin. BIOS varsayılan değerlere döndürülecektir.
Sıfırladım şimdi teşekkürler. ramleri normal mhz e çektim ve cpb kapattım. cpu o ayar açıkken oyunlarda bile 90 derece oluyor. İşlemcinin silikon kalitesi veya wraith stealth rezalet. yada ikiside rezalet bilemiyorum. İyi bi soğutucuya geçene kadar 3.6 ghz kullanacağım mecbur

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert

erengore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eren Göre
Sıfırladım şimdi teşekkürler. ramleri normal mhz e çektim ve cpb kapattım. cpu o ayar açıkken oyunlarda bile 90 derece oluyor. İşlemcinin silikon kalitesi veya wraith stealth rezalet. yada ikiside rezalet bilemiyorum. İyi bi soğutucuya geçene kadar 3.6 ghz kullanacağım mecbur
Hocam öncelikle sistemi soğutmayı halletmelisin Overclocking için. Diğer en önemli şey ise ne ile OC yaptığındır. FSB yani BCLK birimi ile mi yoksa çarpanla mı? Diğeri ise silikonunu tanıyıp vereceğin voltajdır. Tahminimce en az 1.4V vermen gerekiyor. 1.5V de çalıştıran var. Yüksek ama silikon elvermiyor olabilir.

Zaten o kadar ısınan sisteme sen bu voltajı verirsen çektiğin Watt %30 civarı artacaktır. Soğutman mümkün değildi bu şartlarda.

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
1.25 yapmıştım sistem açılmadı şuan normal hali ile kullanıyorum
Demekki kötü işlemci silikonu 1.27 falan yap birdsha yaparsan bende r5 3600 var 4.2 ghz 1.11 voltajda kullanıyorum

Top Bottom