Neler Yeni

Odyssey G7 Monitör alınır mı?

Akifyl1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Yıldız
Merhaba. Sistemime bu monitörü aldım.

Ama aldıktan sonra arkadaşıma sorduğumda kronik ghosting problemi olduğunu söyledi. Bu ürün hakkında bilgisi olanlar bilgilerini aktarabilir mi?

Ekran kartı: Asus TUF RTX 4090

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Güngör
Odyssey serisinin curved versiyonlarında var biraz ama MBR ile çözülüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Güngör
Curved değil düz hocam doğrudur. MBR dediğiniz nedir?
Odyssey serisinde gelen bir özellik tepki süresini kendin ayarlayabiliyorsun MBR açınca ghosting neredeyse kalmıyor ama biraz parlaklıktan feragat etmen gerekiyor, ha bu arada G7 serisinde ghosting sorunu yaşayacağını sanmıyorum

Akifyl1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Odyssey serisinde gelen bir özellik tepki süresini kendin ayarlayabiliyorsun MBR açınca ghosting neredeyse kalmıyor ama biraz parlaklıktan feragat etmen gerekiyor, ha bu arada G7 serisinde ghosting sorunu yaşayacağını sanmıyorum
O zaman sorun yaşamam diyorsunuz ama yaşarsam da MBR açıcam kafaya takacak bir şey yok. Peki özelliklerine baktınız mı güzel mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Güngör
Özellikleri güzel tabi 4k modellere çok bakmadım bende Odyssey G5 32 Curved var 2k o memnunum senin aldığın modelin fiyat bandında başka neler var pek bilmiyorum açıkçası ben WQHD modellerini de çok beğeniyorum geniş ve curved olanlar harika özellikle

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ömer Alagöz

Akifyl1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
amazonda 15bin TL civarındaydı fiyatı
Mağazasından gidip alayım dedim. 18.300 TL dediler mağazasında. Gittim parayı çektiler fatura kesildi ürün depodaymış depo da cumartesi kapalıymış. Pazartesi kargoya verilecek. Böyle olacağını bilsem Amazon'dan alırdım mutlaka zaten. O da ayrı bir mevzu oldu.

Senerr

80+ Bronze
Odyssey serisinin curved versiyonlarında var biraz ama MBR ile çözülüyor
Odyssey serisinde MBR çok göz yoran bir özellik ben G3 kullandım gözüm acıyordu dediğin gibi parlaklık kısıyor. Belki G7'de MBR daha güzel çalışıyordur ama bende G7'nin çok fazla ghosting yapacağını düşünmüyorum çünkü üst modellerinden biri ve belki de MBR daha güzel çalışıyordur onlarda. MBR yerine response time de extreme veya fastest option olması lazım onları kullanıyordum ben bunda da vardır VA panellerde işe yarar genelde ama MBR'yi tavsiye etmiyordum. İnternetten ghosting testini araştırmakta fayda var ve Türkçe dil desteği de var OSD menüsü için bu modellerde.

EDİT: Bu IPS versiyonuymuş bunda ghosting olacağını sanmıyorum. Ben VA modeli için konuşmuştum.

Akifyl1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Yıldız
Odyssey serisinde MBR çok göz yoran bir özellik ben G3 kullandım gözüm acıyordu dediğin gibi parlaklık kısıyor. Belki G7'de MBR daha güzel çalışıyordur ama bende G7'nin çok fazla ghosting yapacağını düşünmüyorum çünkü üst modellerinden biri ve belki de MBR daha güzel çalışıyordur onlarda. MBR yerine response time de extreme veya fastest option olması lazım onları kullanıyordum ben bunda da vardır VA panellerde işe yarar genelde ama MBR'yi tavsiye etmiyordum. İnternetten ghosting testini araştırmakta fayda var ve Türkçe dil desteği de var OSD menüsü için bu modellerde.

EDİT: Bu IPS versiyonuymuş bunda ghosting olacağını sanmıyorum. Ben VA modeli için konuşmuştum.
Aynen hocam IPS model bu ben de bunlarda olacağını sanmıyorum bakalım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,192
Üyeler
152,201
Son üye
samet.akk
Top Bottom