Neler Yeni

Ölü Pikseli Nasıl Gideririm?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Acer Nitro 5 AN515-34 isimli cihaza sahibim. Ekranın sol altlarında sadece koyu ekranda belli olan iğne ucu kadar kırmızı renkli ölü piksel mevcut. Cihazı alalı 2 aydan uzun süre oluyor. Bu yüzden iade etmek gibi bir hakkım yok.
Bu ölü veya sıkışmış piksel nasıl geçer? Geçmese bile ilerleyen zamanlarda artar mı? Ekran parlaklığım daima %70'te.

Bildiğim yöntemleri denedim ancak fayda etmedi.

floscy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Emre Efe
sıkışmış piksel bu geçmesi şans işi bazen 1 yılda sürer bazen yarın da geçer
bu videoyu tam ekranda aaçık bırak bir kaç saat dönsün video belki düzelir

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Acer Nitro 5 AN515-34 isimli cihaza sahibim. Ekranın sol altlarında sadece koyu ekranda belli olan iğne ucu kadar kırmızı renkli ölü piksel mevcut. Cihazı alalı 2 aydan uzun süre oluyor. Bu yüzden iade etmek gibi bir hakkım yok.
Bu ölü veya sıkışmış piksel nasıl geçer? Geçmese bile ilerleyen zamanlarda artar mı? Ekran parlaklığım daima %70'te.

Genelde artmıyor. Bende de çok zor belli olan bir tane vardı 2 senedir öyle 😀

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,945
İsim
Hacı
Parmağını üzerine koy, çok hafif bastırarak daire çizerek masaj yap (!).

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde artmıyor. Bende de çok zor belli olan bir tane vardı 2 senedir öyle 😀

Artmadığı sürece sorun yok ama aşırı dert ettim bunu kendime. Sizin cihaz modeli nedir?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Artmadığı sürece sorun yok ama aşırı dert ettim bunu kendime. Sizin cihaz modeli nedir?
Acerin 144Hz 4ms bir monitörü. Bendeki hiç ışık vermiyor komple ölü, çevresindeki birkaç piksel de normalden az ışık veriyor, yıllardır öyle, ekranın tam ortası olmasına rağmen göze batmıyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acerin 144Hz 4ms bir monitörü. Bendeki hiç ışık vermiyor komple ölü, çevresindeki birkaç piksel de normalden az ışık veriyor, yıllardır öyle, ekranın tam ortası olmasına rağmen göze batmıyor.

Bendeki kırmızı renkli sıkışmış piksel. Göze hiç batmıyor hatta görünmüyor bile ama çok takıntılı olduğum için ilerleyen zamanlarda artar diye şüphe ediyorum.

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük
güzel sözler söyle ona belki düzelesi gelir çiçeğin açtığı gibi

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,515
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

Benimki gta5te epilepsi tunelinden gecerken rasgele duzelmisti

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İmkansız gibi bir şey dostum. Garanti yardımcı olursa göndermeyi deneyebilirsin. Artması şans işi ama muhtemelen artmaz.

heyyo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Çağrı
Yahu bu nefes alıp veren kanlanması olan bir organizma mı da geçsin istiyorsun arkadaşım :D geçmez boşuna uğraşma

donanimci98

80+ Bronze
Bir şey olmaz. Bende bi acer monitör vardı. 7-9 tam-yarı karışık ölü piksel vardı. Başta takıyosun da sonra belli bile olmuyor. Sayıları artmaz.

Top Bottom