Neler Yeni

Ön paneli ezik araba alınır mı ?

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
o araba pert kayıtlıdır 2010 model araç 375 BİN TL ve kesinlikle taksi çıkması :D
Araç taksi çıkması değil hocam. Parça parça normal 22 bin tramer var. O da bir kapı bir çamurluk boya olduğu için. Araç zaten 2. sahibinde ve tanıdığımız bir kişi de. Aracın geçmişini biliyoruz yani. Sahibi yurtdışına gittiği için acil paraya ihtiyacı var.

Can...

80+ Platinum
Taksi çıkmasımı bilemeyiz ama başına güzel şeyler gelmediği kesin :) Şase ucunun kırık olması ilk kazada dağılacak anlamına da gelebiliyor sonuçta. Uzak durmak en doğrusu.
ben sedan olan sandım taksi olmasa da sıkıntılı araç
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araç taksi çıkması değil hocam. Parça parça normal 22 bin tramer var. O da bir kapı bir çamurluk boya olduğu için. Araç zaten 2. sahibinde ve tanıdığımız bir kişi de. Aracın geçmişini biliyoruz yani. Sahibi yurtdışına gittiği için acil paraya ihtiyacı var.
valla ne kadar tanıdık bilemem de tanıdıktan korkulur :D ve acil fiyatı falan değil o :D boya ve taban sacı muhabbetlerine göre pahalı bile

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
Metehan
Hocam aracın geçmişini biliyorsan bize tam olarak neyi soruyorsun anlayamadım ? Aracı biliyosan içine sinmiş belli ki al geç. Yarın öbür gün en ufak tıkırdama arıza (Allah göstermesin) durumunda da sürekli ön panel aklına gelecek bu da aklında bulunsun

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
Hocam aracın geçmişini biliyorsan bize tam olarak neyi soruyorsun anlayamadım ? Aracı biliyosan içine sinmiş belli ki al geç. Yarın öbür gün en ufak tıkırdama arıza (Allah göstermesin) durumunda da sürekli ön panel aklına gelecek bu da aklında bulunsun
Hocam ben geçmişini biliyorum derken taksi çıkması vs olmadığını ağır hasarlı olmadığından bahsediyorum. Burada ki sorma amacım da şase podye gibi önemli yerler gibi sıkıntılı mı ön panel ve taban sacı.

ön panel dediğin şey radyatörlerin bağlandığı plastik parça. sağ sol çamurluklar işlemli olduğuna göre araç önden darbe almış bunun sonucunda da panel de kırık oluşmuştur. kafaya takılacak bir şey değil.

edit: anladığım kadarıyla ön panel değil tampon koruma demirinden bahsetmişsin. ön panel ayrı koruma demiri ayrı hangisinden bahsediyorsun?

Alıntıyı görüntüle
Hayır hocam direk eksper kağıdında ön panel orjinal açıklama kısmında ezik sağ bağlantı ucu kırık yazıyor. Ön tampon koruma demiri değil yani anladığım kadarıyla.

Can...

80+ Platinum
Hocam ben geçmişini biliyorum derken taksi çıkması vs olmadığını ağır hasarlı olmadığından bahsediyorum. Burada ki sorma amacım da şase podye gibi önemli yerler gibi sıkıntılı mı ön panel ve taban sacı.

Hayır hocam direk eksper kağıdında ön panel orjinal açıklama kısmında ezik sağ bağlantı ucu kırık yazıyor. Ön tampon koruma demiri değil yani anladığım kadarıyla.
taban sacı önemli durum yarın bir gün eksperde araba kesilme birleştirme mevcut dediklerinde kala kalırsın :D ve altan sac değişecek kadar hasar aldıysa airbagler orijinal olamaz

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
taban sacı önemli durum yarın bir gün eksperde araba kesilme birleştirme mevcut dediklerinde kala kalırsın :D ve altan sac değişecek kadar hasar aldıysa airbagler orijinal olamaz
Sac değişik değil. Ezik yazıyor sadece.

Can...

80+ Platinum

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
tamam sen değişterceksin ya yarın bir gün satarken başına dert diyorum
Tamamdır şimdi anladım. Yani yaklaşılmaz mı diyorsunuz ? Araçta dediğim gibi şase podye kılıc saçları her şey orjinal gözüküyor. Yanlış anlaşılmak istemiyorum aracı koruyor gibi bir yanım yok. Sadece bilmediğimden ve bir sıkıntı çıkarır mı satarken onu sormak istedim.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,597
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Merhaba,
Hasarların Değerlendirilmesi:

• Alt Taban Sacı Ezik: Bu hasar, aracın şase ve gövde bütünlüğüne zarar verdiyse, onarımı zor ve masraflı olabilir. Ayrıca, aracın yol tutuşunu ve güvenliğini de etkileyebilir.
  • Ön Panel Ezik: Ön panelin hasar durumu, airbaglerin açılıp açılmadığına ve hasarın şaseye ulaşıp ulaşmadığına bağlı olarak değerlendirilmelidir. Ciddi bir hasar varsa, onarımı zor ve pahalı olabilir.
  • Sağ Bağlantı Ucu Kırık: Bu hasar, aracın direksiyon ve süspansiyon sistemini etkileyebilir. Ciddi bir hasar ise onarımı zor ve pahalı olabilir.

Can...

80+ Platinum
Tamamdır şimdi anladım. Yani yaklaşılmaz mı diyorsunuz ? Araçta dediğim gibi şase podye kılıc saçları her şey orjinal gözüküyor. Yanlış anlaşılmak istemiyorum aracı koruyor gibi bir yanım yok. Sadece bilmediğimden ve bir sıkıntı çıkarır mı satarken onu sormak istedim.
ben olsam yaklaşmam muadili daha sağlamları var 400 liraya 390 liraya

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
images (6).jpeg
Aracın ön paneli ve radyatör alt sacı bunlar
IMG_20240215_214312.jpg

Radyatörün bağlandığı panel bu
IMG_20240215_214245.jpg

Radyatörlerin bağlantı şekli de budur.

Ön paneli kapı sacından ince olan bir araçta en ufak dokunmada bile panelin ezilmesi normaldir.
Alt taban sacının ezikliği krikoyu yanlış yerden vurulmasından dolayı ezilmiştir. Bundan dolayı aracın yol tutuşu bozulmaz araç değer kaybetmez . Aracın ekli olup olmadığını anlamayan ekspertiz mesleği bıraksın sırf bundan dolayı araba almaktan vazgeçilmez.

Panelden radyatörün altına giden ayak kırık olabilir.
Bu aracın önden bir hasar aldığını belli eder. Fakat büyük bir hasar olsaydı airbag açardı. Paneli değiştirirlerdi radyatörleri değiştirirdi.
İşin açıklama kısmına gelirsek hangi araba alınır hangi araba alınmaz buna fiyatı karar verir. Motor hasarlı aracı gider 300 bin ucuza alırsam bana göre mantıklı bir iş yapmış olurum. Hayatında elini yağa kire bulamamış sanayinin sadece adını bilen yoldan geçip her şey hakkında fikri olan adam 15 20k uygun diye bu arabaya taksi çıkması da der , pertte der. İçine sindiyse al

Taban sacı ezik diye değiştirilmez. Taban sacını değiştirmek için aracı komple soyman gerekir. Alacak adama da taban sacı ezikti komple değişti dersen vazgeçer bir de üzerine seninle dalga geçer.
Ön panelin ezikliği ise aracın kazası olduğunu belli eder. Ön taraftan ufak kazadan dolayı biraz fiyat kırarsın rahatça satılır

Son düzenleme:

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
Alıntıyı görüntüle Aracın ön paneli ve radyatör alt sacı bunlar
Alıntıyı görüntüle
Radyatörün bağlandığı panel bu
Alıntıyı görüntüle
Radyatörlerin bağlantı şekli de budur.

Ön paneli kapı sacından ince olan bir araçta en ufak dokunmada bile panelin ezilmesi normaldir.
Alt taban sacının ezikliği krikoyu yanlış yerden vurulmasından dolayı ezilmiştir. Bundan dolayı aracın yol tutuşu bozulmaz araç değer kaybetmez . Aracın ekli olup olmadığını anlamayan ekspertiz mesleği bıraksın sırf bundan dolayı araba almaktan vazgeçilmez.

Panelden radyatörün altına giden ayak kırık olabilir.
Bu aracın önden bir hasar aldığını belli eder. Fakat büyük bir hasar olsaydı airbag açardı. Paneli değiştirirlerdi radyatörleri değiştirirdi.
İşin açıklama kısmına gelirsek hangi araba alınır hangi araba alınmaz buna fiyatı karar verir. Motor hasarlı aracı gider 300 bin ucuza alırsam bana göre mantıklı bir iş yapmış olurum. Hayatında elini yağa kire bulamamış sanayinin sadece adını bilen yoldan geçip her şey hakkında fikri olan adam 15 20k uygun diye bu arabaya taksi çıkması da der , pertte der. İçine sindiyse al

Taban sacı ezik diye değiştirilmez. Taban sacını değiştirmek için aracı komple soyman gerekir. Alacak adama da taban sacı ezikti komple değişti dersen vazgeçer bir de üzerine seninle dalga geçer.
Ön panelin ezikliği ise aracın kazası olduğunu belli eder. Ön taraftan ufak kazadan dolayı biraz fiyat kırarsın rahatça satılır
Bu taban sacı değişim olayının bu kadar zahmetli olduğunu bilmiyordum. Zaten Aracı da piyasaya göre " satar " fiyatının dediğiniz gibi 25 30 bin altında alıyoruz eğer ki olumlu sonuçlanırsa. Bu taksi çıkması ve pert muhabbeti de bir hayli gereksiz oldu.. Araç dış görünüş olarak yıkılmış bitmiş araç gibi kesinlikle durmuyor. Kasa çok diri ve ok gibi duruyor. Asıl önemli olan görünmeyen yüzü tabii ki. Ön panel olayı biraz midemizi bulandırmıştı açıkcası. Ama kaput, airbag ve şase podyelerde işlem olmadığını görünce bir nebze o bulantı gitti. E tabii bir de aracın büyük bir kazaya karışmadığını en azından gördüğüm ve tanıdığım kadarıyla biliyorum. Araç neredeyse gece gündüz kapının önünde çadırlı şekilde yatıyor.

Baya açıklayıcı oldu hocam gerçekten teşekkürler. Tam olarak beklediğim açıklama buydu, tüm soru işaretleri silindi diyebilirim kafamdan.

Son düzenleme:
Top Bottom