Neler Yeni

Önceden Windows 11 kullandığım bilgisayarda şuan Win. 11 kullanamıyorum.

Mert adam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Ali bikir
Merhabalar kendi bilgisayarıma önceden Windows 11 yüklemiştim yeni çıktığı zamanlarda. Windows 10'a düşürme kararı aldım birkaç sorun gördükten sonra fakat şimdi tekrar Windows 11'e geçmek istiyorum ama sorunlar yaşıyorum.

Windows bana diyor ki;
•Kullandığın SSD ve harddiskte MBR bölüm tablosu var win. 11 gpt destekliyor. (Windows 11 kurulumu esnasında.)
•BIOS sürümü: eski. (Msconfig te öyle yazıyor.)
•Bilgisayarın secure boot desteklemiyor

Rufus ile secure boot, tpm 2.0 gibi özellikleri kapattığımda ise 1 nolu hatayı bana hem SSD de hem de harddiskte gösteriyor. Ne yapmam gerekiyor sizce?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,148
İsim
Emre Zengin
Merhabalar kendi bilgisayarıma önceden Windows 11 yüklemiştim yeni çıktığı zamanlarda. Windows 10'a düşürme kararı aldım birkaç sorun gördükten sonra fakat şimdi tekrar Windows 11'e geçmek istiyorum ama sorunlar yaşıyorum.

Windows bana diyor ki;
•Kullandığın SSD ve harddiskte MBR bölüm tablosu var win. 11 gpt destekliyor. (Windows 11 kurulumu esnasında.)
•BIOS sürümü: eski. (Msconfig te öyle yazıyor.)
•Bilgisayarın secure boot desteklemiyor

Rufus ile secure boot, tpm 2.0 gibi özellikleri kapattığımda ise 1 nolu hatayı bana hem SSD de hem de harddiskte gösteriyor. Ne yapmam gerekiyor sizce?
BIOS güncel değilse BIOS'u güncelle hocam. Sonra yazdığım şekilde Windows format flashını hazırla.
Windows 11 Yapılımı
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 3 ya da 4 kutucuklu onları boş bırakın. Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,458
Üyeler
141,139
Son üye
bayrak
Top Bottom