Neler Yeni

Okulum saçıma karışıyor, ne yapmam lazım ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Saçım ortalama bir erkek öğrenciye göre uzun, okulun müdürü değişti ve dağınık saç kız öğrenciler için yasak olacak dedi.
E haliyle benim de saçım dağınık olduğundan okuldan bir öğretmen ile görüştüm saçını kestirmen gerekebilir dedi.

Ben saç konusunda öğrenciler serbest diye biliyorum yanlışım yoksa, eğer böyle ise kaynak vesaire atabilir misiniz ?
Bana okkalı bir savunma lazım saçımı kestirmeye hiç niyetim yok.

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bizim okulda da aynı olay var, arkadaşların araştırdığına göre yönetmelikte bununla alakalı bi yazı yokmuş fakat okulun kararı net. Çoğu kişi kestirdi bile saçını

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bizim okulda da aynı olay var, arkadaşların araştırdığına göre yönetmelikte bununla alakalı bi yazı yokmuş fakat okulun kararı net. Çoğu kişi kestirdi bile saçını
Ta 2012'de ömer dinçer saç uzatmak serbest olacak demişti, o geçerli midir hala acaba :D
İstemiyorum arkadaş, 2 yıldır uzatıyorum babam kızdığı halde kestirmedim okul mu kestirecek ?

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ta 2012'de ömer dinçer saç uzatmak serbest olacak demişti, o geçerli midir hala acaba :D
İstemiyorum arkadaş, 2 yıldır uzatıyorum babam kızdığı halde kestirmedim okul mu kestirecek ?
Sanmam ya, işin içine aileni de kat diyecektim ama onlar da istemiyormuş. Saçlara veda gibi hocam :(

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Sanmam ya, işin içine aileni de kat diyecektim ama onlar da istemiyormuş. Saçlara veda gibi hocam :(
Annem benden tarafta genelde herhangi bir konuda babamı ikna eder de okul kanadında ne yapacağım onu düşünüyorum.

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Annem benden tarafta genelde herhangi bir konuda babamı ikna eder de okul kanadında ne yapacağım onu düşünüyorum.
Tek sana ayrıcalık yapacaklarını düşünmüyorum ya, genel bi karar sonuçta ama umarım bulursunuz bi yolunu

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,708
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Saçım ortalama bir erkek öğrenciye göre uzun, okulun müdürü değişti ve dağınık saç kız öğrenciler için yasak olacak dedi.
E haliyle benim de saçım dağınık olduğundan okuldan bir öğretmen ile görüştüm saçını kestirmen gerekebilir dedi.

Ben saç konusunda öğrenciler serbest diye biliyorum yanlışım yoksa, eğer böyle ise kaynak vesaire atabilir misiniz ?
Bana okkalı bir savunma lazım saçımı kestirmeye hiç niyetim yok.
Saçını toplasan çözüm olurmu sence?

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,411
İsim
Selman
Müdürün kafa yapısına göre değişmez bu, değişmemeli yani. Hürriyet 8 Temmuz 2020 tarihli haberinde Ömer Dinçer'in saç açıklamasını yazmış.

2018 tarihli bir habere göre de yine Ömer Dinçer'in açıklaması var;

Bakımlı ve temiz olduğu sürece sıkıntı değil.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler

Concevt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Berkay Burak Çifci
güzelce bagla uzun oldugunu belli etme bide görünmemeye çalış

Major

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
İsim
Saçını toplayıp bere takabilirsin.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Tek sana ayrıcalık yapacaklarını düşünmüyorum ya, genel bi karar sonuçta ama umarım bulursunuz bi yolunu
Baktım bu arada 28480 sayılı resmi gazete 3959 numaralı kanunun 4. maddesinin e seçeneğine göre öğrencinin saçının temiz ve boyasız olması gerekir diye yazıyor. Yani uzunluk ve kısalığa dair hiçbir şeye değinilmemiş aynı şekilde dağınıklığına da değinilmemiş.
Ek olarak taa 2012 yılında ömer dinçer, erkek öğrenciler için saçlarını uzatabilirler diye konuşmuştu zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,025
Üyeler
151,487
Son üye
RuzgarY
Top Bottom