Neler Yeni

OLED burn in hakkinda bilgisi olan var mi?

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
Merhaba iyi forumlar genclik. Oled almak icin para tutuyordum ne zamandir. Sonra burn in i ogrendim. Dedim bu nasil is 1990lara geri mi donduk. Bir arkadasa sordum emin olmamakla beraber gaming monitorlerde o isi cozduler biliyorum dedi. Sizlerden bilen var mi bu konuyla alakali bilgi? Oled alinir mi, alinirsa burn in riskim var mi? Ona gore direkt ips cekebilirim cunku.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Merhaba iyi forumlar genclik. Oled almak icin para tutuyordum ne zamandir. Sonra burn in i ogrendim. Dedim bu nasil is 1990lara geri mi donduk. Bir arkadasa sordum emin olmamakla beraber gaming monitorlerde o isi cozduler biliyorum dedi. Sizlerden bilen var mi bu konuyla alakali bilgi? Oled alinir mi, alinirsa burn in riskim var mi? Ona gore direkt ips cekebilirim cunku.
Oled burn nedir hocam ips glow gibi birşeymi?

Coolpanda

80+ Silver
OLED'in akıbeti burn-in ile bitiyor. Eğer parlaklığı en yüksekte tutmazsan ve her zaman aynı görüntü ekranda kalmazsa çok daha uzun süre burn-in olmadan dayanır (ama bunlar pratikte mümkün değil pc de sürekli bazı simgeler aynı yerde kalacak). Güzel bir IPS çek hocam.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki arkadasimin dedigi sey dogru mu? Bunu duzeltme sanslari varsa cunku isler degisebilir. Yani burn in olmazsa gaming monitorler icin.
OLED'in akıbeti burn-in ile bitiyor. Eğer parlaklığı en yüksekte tutmazsan ve her zaman aynı görüntü ekranda kalmazsa çok daha uzun süre burn-in olmadan dayanır (ama bunlar pratikte mümkün değil pc de sürekli bazı simgeler aynı yerde kalacak). Güzel bir IPS çek hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,795
Üyeler
149,274
Son üye
menemenci
Top Bottom