Neler Yeni

OPPO A52 Pil Sorunu BLP781

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Altan Geçer
Arkadaşlar merhaba, 2 sene önce aldığım hâla aktif kullandığım telefonum 4 gün önce birden bire kapandı. Şarjı bitti sanıp şarja taktığımda ekranda kırmızı bir şimşek işareti çıkıyordu. 2 saat kadar şarja taktım ama açılmadı. Sonra bulunduğum şehirde ki hiçbir telefon tamircisine güvenmediğimden blp781 kodlu bataryasını ayrıca şarj soketini tornavidası yapıştırıcısı dahil sipariş ettim. Maalesef orjinal batarya bulmak neredeyse imkansız. Original markalı batarya gönderdiler. Çakma olduğu isminden belli zaten.

Arka kapağı pena yardımıyla söktüm. 12-13 adet vidasını çıkardım daha sonra yan çerçeveleri de pena yardımıyla çıkarttım. Batarya girişi önümdeydi. Batarya bağlantısını söktüm. Yapışkanından dikkatli bir şekilde çekip çıkardım.

Daha sonra alt kısımda ki soket vidalarını da söktüm soket kapağını çıkarttım ve soketi söktüm yeni soketi taktım. Laptoplardaki wifi bağlantısı gibi bir bağlantısı vardı çok küçük. Büyüteçle zarar vermemek için dikkatlice taktım.

Bataryanında yenisini takıp eksiksiz taktığımı düşünüyorum.

Bunları anlatmamın sebebi; yanlış bir şey yapıp yapmadığımı sormak için. Şu anda pilim %20-30 altına indiğinde kapanıyor telefon ve eskisi gibi kırmızı işaret çıkıyor. 5-10 dakika sonra şarj almaya başlıyor.

Acaba anakarttamı problem var. Çünkü aynı pili eski telefonum realmenin bir modeli aynı bataryayı kullanıyor (blp781) onda sorun olmuyor.

Cevaplarınızı bekliyorum umarım çözebilirim.

xTURANN

80+ Bronze
Telefonu opponun bir servisine gönderseniz iyi olabilir.
LG'nin G3 ya da G4 modelinde bir telefonunu kullanırken aniden kapanmıştı. Şarja taktığımı hatırlamıyorum ama telefon açılmamıştı. LG'nin servisine gönderdik ve telefon sıfırıyla değiştirildi. Galiba anakartında problem olmuştu bilmiyorum.

Şuan oppo reno 4 lite kullanıyorum, telefonumda internet çekmiyor. Bende bu sorundan göndermek istiyorum fakat ilgileneceklerini düşünmüyorum..

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Şarj soketinden kaynaklanan bir sorun olabilir. Anladığım kadarıyla soket dediğiniz şarj soketi değil. Size tavsiyem telefon açılımca ampere uygulaması yükleyip kaç amper ile şarj olduğunu kontrol etmenizdir . Telefonuz en azından 1500 ma değer göstermeli hızlı şarj varsa bu değer daha da yükselir. Buda soketin değişmesi yada temizlenmesi gerektiğini ifade eder

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,941
Üyeler
152,374
Son üye
gadir1668
Top Bottom