Neler Yeni

Organlarımı bağışlamak istiyorum

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Furkan ŞENGÜL
Organ nakli sadece beyin ölümü olmuş kişilerden yapılır.

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Kemal
Hocam o kadarda değil ya saatlerce kaldıysa cesedi tamam ama 30 dk dan fln bişey olur mu siz benden daha iyi bilirsiniz cevaplarsanız sevinirim
Size daha bilimsel bir açıklama için Erciyes universitesinden bir yazı alintiladim ...
Kadavradan organ nakli dediğimiz zaman, kalbi durmuş bir insandan söz etmiyoruz. Yani evinde ya da kaza mahallinde veya deprem veya afet bölgelerinde kalbi durmuş ve döndürülememiş bir insanın organları organ naklinde kullanılamaz.

Sadece ve sadece beyin ölümü gelişmiş yani tıbben ölmüş ama organları zarar görmemiş insanların organları diğerlerine nakledilebilir. Bunun içinde kalbin hala çalışıyor olması gereklidir.

Yani yukarıda anlattığım gibi bitkisel hayata giren kişinin kalbi hala atıyor aslında sadece beyin ölümü gerçekleşti bu durumda organlar da kullanılabilir halde hala

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,509
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Öldüğümde organlarımı bağışlamak istiyorum fakat hiç bir bilgim yok süreç hakkında nereye başvurmam lazım?Direkt hastaneye gidip sorsam yönlendirme yapılır mı?Bir de belli başlı kriterler nedir?Alkol ve sigara kullanımı engel mi bağışlamama.Yardımcı olanlara teşekkürler ederim.
hocam akciğeri bağışlama 😄

Top Bottom