Neler Yeni

Orta-Üst seviye Fps oyunları (warzone vb)+yayın(twitch-YouTube) için topladığım sistem

Blldll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
BİLAL DOLUEL
Son bi kaç yıldır düşük- orta seviye bir PC ile fps oyunları oynuyorum, Yüksek ayarlarda Fps oyun ve ayni bilgisayardan ayni anda yayın da yapabileceğim bir sistem toplamaya karar verdim bunun için günlerdir ince ince araştırma yaptım, bu konuda az çok sizler sayesinde bilgi edinebildiysemde tecrübesiz biri olarak alacağım donanım parçaları arasında uyumluluk sorunu vs olur mu, beklediğimi alabilir miyim size sormak istedim, kasa mönitörler ve ekipmanlar için 17-18 bin civarında max bütçe ayırabiliyorum bu yüzden lükse kaçan bazı şeylerden kendimce kıstım; kısa zamanda ek yükseltme isteyecek bazı şeyleri yüksek tutmaya çalıştım, tüm donanım ve ekipmanları yazıyorum, inşallah okursunuz şimdiden teşekkürler
-kasa: dark guardian
-Anakart: msı x470gaming plus max 4133mhz am4 atx
-işlemci: r7 3700x
-ekran kartı: palit rtx 2070 süper js
-ram: 2x8 16 GB corsair 3200 mhz
-m.2 ssd: xpg sx6000 2 tane 1 tb top:2 tb
-PSU: rampage 750 w 80+ gold
-işlemci sıvı soğutma: Dark aquaforce w244
-Oyun Ekranı: msı 27” curved qhd 165hz 1ms
-yan ekran: Samsung 27” curved fh 60-75hz 4ms
-klavye: phılıps spk 8614 mekanik RGB
-mouse: SteelSeries rival 300s
-kulaklık: James Donkey 712
-yayın mikrofon: hyperx quadcast

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
yayın, video render yapacaksan işlemciye çok iş düşüyor
m2 ssd nin birini iptal edip 2 tb lık bi HDD alman depolama ve kayıt açısından senı rahatlatır
1 tb lık m2 ye sistem ve güncel oynadıgın oyunları kurabilirsin.
bu şekılde bütçe artarsa işlemcıye sıvı sogutma takarsan tadından yenmez gerekırse overclokda yaparsın.

Blldll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
BİLAL DOLUEL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yayın, video render yapacaksan işlemciye çok iş düşüyor
m2 ssd nin birini iptal edip 2 tb lık bi HDD alman depolama ve kayıt açısından senı rahatlatır
1 tb lık m2 ye sistem ve güncel oynadıgın oyunları kurabilirsin.
bu şekılde bütçe artarsa işlemcıye sıvı sogutma takarsan tadından yenmez gerekırse overclokda yaparsın.
Sistemimde 240 mm sıvı soğutma var, yapmayı öğrenirsem overclock da düşünüyorum , bu işlemci hakkında çok video izledim fakat tecrübe başka bişey 3700x zorlanır mı yayın+oyun+kayıt

Bi de depolamada Elimde eski işlerimden kalma 6 tb lık nas var, editleyip arşivleyeceğim videolar için onu kullanacağım m2 lerden birine işletim sistemi ve oyunları yüklerken diğerini anlık canlı yayın kayıt diski olarak düşündüm belki gün olcak 6-7-8 saat yayında kalabilirim,

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
yayın konusunda işlemci olarak intel tercih ediliyor diye biliyorum ama nedeni ni bilmiyorum tekli çekirdek performasnımı cart curt birının fazlaymış onu bilen bi arkadaş yardımcı olur inş.

Top Bottom