Neler Yeni

Ortak altyapıya VDSL Modem önerir misiniz?

Mrboot/

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak kamalı
Merhaba normalde Superonline fiber kullanıyordum ama taşındık ve taşındığım yerde de VDSL 50 Mbps desteklediğini söylediler türk Telekom kullanmayı düşünüyorum fiyatı biraz daha uygun olduğu için. Onların modem ya da routerlarını almak yerine başka markalarınkilerin çok daha kaliteli olduğunu duydum ama konu hakkında çok da bir fikrim yok. Router mı almalıyım modem mi? Hangi modem ya da router'ı almalıyım? VDSL 1/2 gibi şeylerin farkı nedir? Konu hakkında bilgisi olanlar varsa yazabilir mi? Bir de mümkünse 50 Mbps için değil de 100-500 Mbps destekleyen şeylere bakabilir miyiz? Tekrar taşınma durumunda yeniden almak zorunda kalmayız. Kurulum yapıyoruz diyorlar da kabloyu uzatıp gidiyorlarmış 😄
Birde Zyxel 11AX Broadcom DX3200 nasıldır wifi 6 destekliyormuş ve hem router hemde modem özelliği varmış. Bütçem 1100 1200 ama belki biraz daha zorlayabilirim önerilerinizi bekliyorum teşekkürlerr.

RuhDoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Talha Pehlivan
VDSL ve Fiber teknolojileri bribirinden oldukça farklıdır. Türkiye şartlarında Vdsl için 17a profili kullanıldığından ötürü alabileceğiniz en yüksek hız 100 mbps'dir. Ancak vdsl teknolojisinde saha dolabına/santrale olan mesafelere göre maalesef istediğiniz hızı da alamazsınız. Altyapının bugün için desteklediği en yüksek hızı alabilirsiniz konumuzla beraber. ve bu hızın sürekli olacağının garantisi yoktur.
İçerisinde DSL çevirici bulunan cihazlara modem denir. Yani sadece vdsl erişiminiz varsa mecburen modem almak zorundasınız. günümüzde çoğu modemin formatı da modem+router şeklindedir.
Fiberoptik bağlantıda kablonet dışındaki firmalar ont ve router cihazını ayrı ayrı vermektedir. burada firmanın verdiği routerı kendiniz değiştirebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,646
Üyeler
156,509
Son üye
Acmm
Top Bottom