Neler Yeni

Overclock sonrası görev yöneticisi yanlış hız gösteriyor

ErdemmK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erdem
Bugün keyfe keder can sıkıntısından bir overclock denemesi yaptım. Çok da zor olmadı ilk denemem de sabit bir değer yakaladım. İşlemcim İ7 10700K. All Core 5.1 GHz olarak 1.3V core voltaj ile sonuç aldım. OCCT ve Prime95 testlerinde 10DK lık test yaptım bir sorun yok. Test esnasından sıcaklıklar beklediğimden düşüktü 55 derece üzerine hiç çıkmadılar. Sanki bir sorun varmış gibi ama yok :D Sadece Cinebech testinde 70 dereceleri gördü. her şey sorunsuz fakat görev yöneticisinde hızı fazla gösteriyor. Bunun sebebini çözemedim. Bilgisi olan var mıdır ?

Ekler

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    121.4 KB · Hit: 30

Aykut D.

80+ Gold
Bugün keyfe keder can sıkıntısından bir overclock denemesi yaptım. Çok da zor olmadı ilk denemem de sabit bir değer yakaladım. İşlemcim İ7 10700K. All Core 5.1 GHz olarak 1.3V core voltaj ile sonuç aldım. OCCT ve Prime95 testlerinde 10DK lık test yaptım bir sorun yok. Test esnasından sıcaklıklar beklediğimden düşüktü 55 derece üzerine hiç çıkmadılar. Sanki bir sorun varmış gibi ama yok :D Sadece Cinebech testinde 70 dereceleri gördü. her şey sorunsuz fakat görev yöneticisinde hızı fazla gösteriyor. Bunun sebebini çözemedim. Bilgisi olan var mıdır ?
İntel kesin microsofta para veriyor (!)

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Turbo Boost açıksa kapat onun yüzünden hata oluyor olabilir.

ErdemmK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru olabilir, hemen kapatıp deniyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet, Turbo boost seçeneğini kapatamıyordum aktif değildi. Bu mod değişikliğinden sonra otomatik kapandı. Şuan 5.1 olarak sabit ve doğru gösteriyor artık. Teşekkürler.

Ekler

• 20240204_003538-min.jpg
    20240204_003538-min.jpg
    2.2 MB · Hit: 23
Son düzenleme:
Top Bottom