Neler Yeni

Öneri Oyun için laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gökhan
Her zaman ilk tercihim masaüstü bilgisayar toplamaktı ancak üniversiteyi şehir dışında okuyacağım için mümkün görünmüyor maalesef. Çok oyun oynayan biriyim, ultrada olmasa bile en azından yüksek ayarlarda 4-5 sene rahatça oyun oynayabilmek istiyorum 9 bin tl civarı bütçem var.

Bu bilgisayarı 16 gb ram ve 1 tb ssd ile yükseltip almayı düşünüyorum. Sizce doğru bir karar mı? Daha iyi önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim gerçekten iyi bir öneriye ihtiyacım var.

abenes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Enes Yıldız
Özellikle laptop konusunda büyük markalardan şaşmamak gerektiğinden yanayım şahsen. Bence Asus, Dell, Lenovo vs baksan daha uzun ömürlü laptoplar bulabilirsin

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
bilgisayarın özellikleri güzel ama 1 tb m2 ssd ler 1500 lira civarında gerek yok harici hdd almanı veya içinde disk yeri varsa normal ssd takmanı öneririm orda 2. m2 var onu seçeceksin herhalde bu arada cidden süpermiş özellikleri
yalnız şunuda diyim iyi bi laptop soğutucu lazım sana bu pc yanar soğutucu içinde en az 250 bütçe ayır bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özellikle laptop konusunda büyük markalardan şaşmamak gerektiğinden yanayım şahsen. Bence Asus, Dell, Lenovo vs baksan daha uzun ömürlü laptoplar bulabilirsin
bende dicektim asus un yeni çıkarttığı gaming serisi var onlar hem kullanışlı hem performasnlı

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
Her zaman ilk tercihim masaüstü bilgisayar toplamaktı ancak üniversiteyi şehir dışında okuyacağım için mümkün görünmüyor maalesef. Çok oyun oynayan biriyim, ultrada olmasa bile en azından yüksek ayarlarda 4-5 sene rahatça oyun oynayabilmek istiyorum 9 bin TL civarı bütçem var.

Bu bilgisayarı 16 gb RAM ve 1 tb SSD ile yükseltip almayı düşünüyorum. Sizce doğru bir karar mı? Daha iyi önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim gerçekten iyi bir öneriye ihtiyacım var.
Bu ikisinden birini yada onu alabilirsin ama bu markalar varken neden gamegaraj alasın

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gökhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarın özellikleri güzel ama 1 tb m2 SSD ler 1500 lira civarında gerek yok harici HDD almanı veya içinde disk yeri varsa normal SSD takmanı öneririm orda 2. m2 var onu seçeceksin herhalde bu arada cidden süpermiş özellikleri
yalnız şunuda diyim iyi bi laptop soğutucu lazım sana bu PC yanar soğutucu içinde en az 250 bütçe ayır bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende dicektim Asus un yeni çıkarttığı gaming serisi var onlar hem kullanışlı hem performasnlı

1 tb ssd ve 16 gb ramle 9200 tl civarı ediyor yanlış hatırlamıyorsam. Soğutucu maalesef lazım hem taşınabilir bilgisayar alıp hem de taşımak için o kadar zahmete girmek hiç mantıklı değil ama üniversite için mecburum sanırım :(

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
arkadaşta atmış
şu bilgisayar çalıştığım yere geldi bir hafta önce sistem kurulumu için pc yi ben kurum aşık oldum pc ye bi içimlik su asus öneririm şiddetle

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gökhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ikisinden birini yada onu alabilirsin ama bu markalar varken neden gamegaraj alasın

Haklısınız bu modellere de çok baktım ama özelleştirme yüzünden game garaja yöneldim inceleme yorum olarak da genel anlamda olumluydu. Şu fiyatlara bilgisayar alırken her ayrıntısına kadar araştırmak lazım o yüzden ne yapacağım bilmiyorum çok kararsız kaldım ben de.

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
1 tb SSD ve 16 gb ramle 9200 TL civarı ediyor yanlış hatırlamıyorsam. Soğutucu maalesef lazım hem taşınabilir bilgisayar alıp hem de taşımak için o kadar zahmete girmek hiç mantıklı değil ama üniversite için mecburum sanırım :(
neden 1 tb sen ne bölümü okuysounki abi 1tb çok fazla asus ta 512 var onun m2 slotu boştur ona bi m2 takarsın veya üstündki m2yse normal ssd takarsın ama bu kadar 1 tb ye takılma hangi bölümdesin

efearici242

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Efe
Haklısınız bu modellere de çok baktım ama özelleştirme yüzünden game garaja yöneldim inceleme yorum olarak da genel anlamda olumluydu. Şu fiyatlara bilgisayar alırken her ayrıntısına kadar araştırmak lazım o yüzden ne yapacağım bilmiyorum çok kararsız kaldım ben de.
Bence attığım asus bilgisayarı al ryzen istemessin diye acerda atmıştım ama asusun özellikleri fiyatına göre en iyisi ve ekran boyutuda bir tık büyük

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
özelleştirmeye gayet çık o asus un içinde en az 1 tane daha depolama yeri vardır ya m2 si boştadır ya normal slotu çok rahat yükseltme yaparsın

abenes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Enes Yıldız
Gamegaraj'ı küçümsemek gibi olmasın da, özellikle soğutması büyük uzmanlık isteyen gaming laptop işini bence bilenler yapmalı. Asus'un gaming serilerinde bildiğim kadarıyla sağlam bakır soğutma boruları dolaşıyordu. Sırf bunun için gamegaraj laptobundan vazgeçerdim şahsen

Top Bottom