Neler Yeni

oyun oynarken monitör parlaklığı değişiyor

syee

80+
merhaba arkadaşlar fortnite oynuyorum ortalama 200 fps bandında oynarken fps drop giriyor durmadan drop girerken monitörümün kenarları nası anlatsam bilemedim görüntü ayarı yapar gibi parlaklık azalıp artıyor 2-3 sn oyun yüklenirkende oyunu başlatırkende böyle ayarlama gibi bir durum sözkonusu tam ekran ayarlarımmı yanlış oyun durmadan kendisini ayarlıyor gibi hissediyorum buda fps drop yapıyor gibi geliyor bana şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege Yeşildağ
merhaba arkadaşlar fortnite oynuyorum ortalama 200 fps bandında oynarken fps drop giriyor durmadan drop girerken monitörümün kenarları nası anlatsam bilemedim görüntü ayarı yapar gibi parlaklık azalıp artıyor 2-3 sn oyun yüklenirkende oyunu başlatırkende böyle ayarlama gibi bir durum sözkonusu tam ekran ayarlarımmı yanlış oyun durmadan kendisini ayarlıyor gibi hissediyorum buda fps drop yapıyor gibi geliyor bana şimdiden yorumlarınız için teşekkürler
Ekran parlaklığı ayarlı otomatikte olabilir

syee

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran parlaklığı ayarlı otomatikte olabilir
ekran parlaklığı gibi değilde oyun tam ekran ayarlarını durmadan değiştiriyo gibi alt tab alt tab yapar gibi geliyor ekranda genel değilde çerçeve kısımlarında tam ekran iyileştirmelerini kapatmıştım fps de drop yapıyor diye pek bi fark görmedimde bu ayarları nasıl yapmam gerektiğini bilen varsa yorumlara bekliyorum sanada teşekkürler dostum

Existentia

80+ Silver
Benzer sorunu 2 arkadaşım yaşadı birinde sorun ekran kartı çıkmıştı 5700XT kullanıyordu diğerinin monitöründe

• Beğen
Reaksiyonlar: syee

syee

80+
Benzer sorunu 2 arkadaşım yaşadı birinde sorun ekran kartı çıkmıştı 5700XT kullanıyordu diğerinin monitöründe
sistemimi yazayım dostum birden ne yaptılarda düzelttiler bu sorunun tam adı nedir anladıysan sevindim ne diye aratmam gerekiyor

sistemimde i5 11400f
rtx 3060 ti oc
monötörüm aoc c24g1 144 hz
Mesaj otomatik birleştirildi:

sadece fortnite ta oluyor birde

Existentia

80+ Silver
sistemimi yazayım dostum birden ne yaptılarda düzelttiler bu sorunun tam adı nedir anladıysan sevindim ne diye aratmam gerekiyor

sistemimde i5 11400f
rtx 3060 ti oc
monötörüm aoc c24g1 144 hz
Mesaj otomatik birleştirildi:

sadece fortnite ta oluyor birde
Sadece fortnite'da olması ilginç monitörünüzden şüphelenmiyorsanız eğer temiz kurulum ile ekran kartınızın driverını tekrar kurmayı deneyebilirsiniz zamanında tamamen çözülmese de bizde sorunu baya azalmıştı. İnternette sorunu net şekilde aratmadık zaten çok fazla konu da yoktu

syee

80+
Sadece fortnite'da olması ilginç monitörünüzden şüphelenmiyorsanız eğer temiz kurulum ile ekran kartınızın driverını tekrar kurmayı deneyebilirsiniz zamanında tamamen çözülmese de bizde sorunu baya azalmıştı. İnternette sorunu net şekilde aratmadık zaten çok fazla konu da yoktu
temiz kurulum hiç yapmadım rehber videosu varmı bırakabilceğiniz

Existentia

80+ Silver
temiz kurulum hiç yapmadım rehber videosu varmı bırakabilceğiniz
Ekran kartı driverınızı kurarken şöyle bir tik var elbette sizde Türkçe olacak, olmazsa DDU ile temiz kurulum yapabilirsiniz onun linkini atsam ban yer miyim bilmiyorum başka bir teknoloji kanalının videosundan izleyip yapmıştım (youtubeda ddu kullanımı diye yazarsanız videolar çıkıyor)

Ekler

• ka02R0000001DlsQAE_tr_2.jpeg
    ka02R0000001DlsQAE_tr_2.jpeg
    68.6 KB · Hit: 29
  • Beğen
Reaksiyonlar: syee
Top Bottom