Neler Yeni

Öneri Oyun ve Günlük Kullanım İçin Laptop Önerisi

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Şuan Donanım Arşivi V2 Sistemim var alıcı bulursam satacağım ve laptop geçmek istiyorum.

Genelde çok fazla oyun oynamam ama bazen canım istiyor arkadaşlarla takılmak eğlenmek için arada giriyorum.

Sürekli olarak sandalyede oturmaktan sıkıldığım için laptop geçmeyi düşünüyorum. Oyun ve günlük kullanım için almak istiyorum. Bir yerlere giderken yanımda götürmek güzel olacaktır.

Bütçe hakkında kesin bir şey konuşamayacağım ama çok pahalı olanları alamam diye düşünüyorum. Sistemden gelen para ve üstüne 1 aylık maaş eklersem alırım diye düşünüyorum.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Hocam bütçe belirtseniz daha iyi olur. Çok pahalı dediğinüz kimisine göre 40 50k kimisine göre 10k

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bütçe belirtseniz daha iyi olur. Çok pahalı dediğinüz kimisine göre 40 50k kimisine göre 10k
Kendim için belirtiyim o zaman bana göre 20K üstü pahalı. Çok beğenirsem kafama yatarsa ufak tefek rakamları dert etmem üstüne çıksa da. Fazlasını veremem sadece.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Gigabyt hakkında pek bilgim yok sadece fiiyatı uygun olduğu için ekledim.Bu iki cihazda 3060 var 3050/ti ın vrami yetersiz kalabiliyor bazen o yüzden 3060lı almak bence daha mantıklı. Victusta ekran sallantısı sorunu ve 4x2 8gb ram var.Bunu 8x2 16 yaparsanız daha yüksek performans alırsınız.
Bu yeni nesil victus ekran sallantısı sorunu bunda çözülmüş diyor çoğu kullanıcı. 8gb ram eklemeniz iyi olur.
Bunda herhangi bir yükseltme yapmanıza gerek yok gayet iyidir.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Gigabyt hakkında pek bilgim yok sadece fiiyatı uygun olduğu için ekledim.Bu iki cihazda 3060 var 3050/ti ın vrami yetersiz kalabiliyor bazen o yüzden 3060lı almak bence daha mantıklı. Victusta ekran sallantısı sorunu ve 4x2 8gb ram var.Bunu 8x2 16 yaparsanız daha yüksek performans alırsınız.
Bu yeni nesil victus ekran sallantısı sorunu bunda çözülmüş diyor çoğu kullanıcı. 8gb ram eklemeniz iyi olur.
Bunda herhangi bir yükseltme yapmanıza gerek yok gayet iyidir.
Asus falan düşünüyordum sevdiğim bir marka hiç pişman etmedi şimdiye kadar. Ama onda 3050/Tİ 1650 falan var 3060 falan bulamadım sizin önerdiğiniz gibi.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Asus falan düşünüyordum sevdiğim bir marka hiç pişman etmedi şimdiye kadar. Ama onda 3050/Tİ 1650 falan var 3060 falan bulamadım sizin önerdiğiniz gibi.
asusun yeni nesil 3060lı tuf modeli 26 27kdan,rog strix modeli de 30 31kdan başlyor ne yazık ki. yaklaşık 4 5 ay önce bahsettiğim tuf modeli 17 18k idi.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
asusun yeni nesil 3060lı tuf modeli 26 27kdan,rog strix modeli de 30 31kdan başlyor ne yazık ki. yaklaşık 4 5 ay önce bahsettiğim tuf modeli 17 18k idi.
Evet ya gerçekten fiyatlar uçmuş. Excalibur baktım onlarda güzel ama siteye göre fiyat değişiyor bazı siteler arasında 2 bin tl fark var değerlendirilebilir gibi geldi.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Ben sadece markadan dolayı önermeye pek sıcak bakmıyorum yeni nesil cihazlar nasıldır bilmiyorum ama geçmişteki tecrübelerimden dolayı önermiyorum önerene de niye öneriyorsun demem ama tercih sizin

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,478
İsim
Fatih
Evet ya gerçekten fiyatlar uçmuş. Excalibur baktım onlarda güzel ama siteye göre fiyat değişiyor bazı siteler arasında 2 bin TL fark var değerlendirilebilir gibi geldi.
Excalibur almayin hocam. @mandog un attiklarindan 3060li olanları araştırın. Mümkünse olduğunca 3060 alın, gerisi yükseltilir ve masrafı olmaz çok.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Excalibur almayin hocam. @mandog un attiklarindan 3060li olanları araştırın. Mümkünse olduğunca 3060 alın, gerisi yükseltilir ve masrafı olmaz çok.
Victus güzele benziyor ama ram 4x2 yapılmış değiştirilmek istediğinde ramler boşa çıkıcak falan biraz sıkıntı. Aklımda hep Asus oluyor kullanmadım hiç laptoplarını ama diğer ürünlerinden memnun olunca insan öyle düşünüyor. Sizin de görüşünüzü almak isterim.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,478
İsim
Fatih
Asus ben de çok seviyorum hatta bilgisayar alırken Asus olsun diye bayağı bir zorladım ama sonra baktım ki değmeyecek. Aynı fiyattaki iki bilgisayardan birine sırf Asus diye 3050 alınmamalı ki ben de almadım zira bütçemizin yettiği seri TUF. Çok da kaliteli bir seri değil. Ben HP Victus kullanıyorum ve gayet memnunum. Unide sınavlara girerken herkes priz pesinde kosturuyor benim şarjım 5 saat falan gidiyor. Ramlerin boşa cikmasi sıkıntı diye düşünüyor olabilirsiniz ama Laptop+Ram parasını yaptığınızda (22k diye tahmin ediyorum) daha iyisini yine alamıyorsunuz. 5600h çok premium bir işlemci olmasa da 3060 gayet yeterli bir kart ki laptoplarin fiyatini göz önüne aldigimizda 3050 ye 17k vermek yerine 3060 a 22k verilmeli. Çünkü o 5k para birkaç ayda kendisini cikartacak ama iki sene sonra yeni bir laptop ihtiyacı doğurmayacak. Vramden dolayı sadece oyunlarda degil render,tasarım vs. şeylerde de sorun yaşamanız muhtemel. Ekonomi bu durumda olmasaydı 3050 laptoplarin kimse yüzüne bakmazdi ama insanlar dlss de olsun biraz daha götürsün diye bakıyor. RTX de cabası her ne kadar oyunlarda açmaya pek gücü yetmese de render ve tasarımda işlevsel. O yüzden 3060+DLSS tercih edilmeli bu bütçede. Tabii laptop içinize sindikten sonra, kalitesiz bir markaya vermemelisiniz o parayı ancak Victus modelini satan Amazon yani sorun yaşadığınızda değişimde sorun çıkartmaz, değişim diyorum çünkü her gün fiyatlar artarken iade pek mantıklı olmuyor. Uzun lafın kısası ben Victus öneriyorum ama yine de iyice bir arastirin. Ekstra spesifik sorularınız olursa sorabilirsiniz, yanıtlarım.

Son düzenleme:

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Asus ben de çok seviyorum hatta bilgisayar alırken Asus olsun diye bayağı bir zorladım ama sonra baktım ki değmeyecek. Aynı fiyattaki iki bilgisayardan birine sırf Asus diye 3050 alınmamalı ki ben de almadım zira bütçemizin yettiği seri TUF. Çok da kaliteli bir seri değil. Ben HP Victus kullanıyorum ve gayet memnunum. Unide sınavlara girerken herkes priz pesinde kosturuyor benim şarkım 5 saat falan gidiyor. Ramlerin boşa cikmasi sıkıntı diye düşünüyor olabilirsiniz ama Laptop+Ram parasını yaptığınızda (22k diye tahmin ediyorum) daha iyisini yine alamıyorsunuz. 5600h çok premium bir işlemci olmasa da 3060 gayet yeterli bir kart ki laptoplarin fiyatini göz önüne aldigimizda 3050 ye 17k vermek yerine 3060 a 22k verilmeli. Çünkü o 5k para birkaç ayda kendisini cikartacak ama iki sene sonra yeni bir laptop ihtiyacı doğurmayacak. Vramden dolayı sadece oyunlarda degil render,tasarım vs. şeylerde de sorun yaşamanız muhtemel. Ekonomi bu durumda olmasaydı 3050 laptoplarin kimse yüzüne bakmazdi ama insanlar dlss de olsun biraz daha götürsün diye bakıyor. RTX de cabası her ne kadar oyunlarda açmaya pek gücü yetmese de render ve tasarımda işlevsel. O yüzden 3060+DLSS tercih edilmeli bu bütçede. Tabii laptop içinize sindikten sonra, kalitesiz bir markaya vermemelisiniz o parayı ancak Victus modelini satan Amazon yani sorun yaşadığınızda değişimde sorun çıkartmaz, değişim diyorum çünkü her gün fiyatlar artarken iade pek mantıklı olmuyor. Uzun lafın kısası ben Victus öneriyorum ama yine de iyice bir arastirin. Ekstra spesifik sorularınız olursa sorabilirsiniz, yanıtlarım.
Amazondan yana hiç şüphem yok dünyadaki en iyi site aksi iddaa dahi edilemez bir sorun yaşadım şuan işleme aldılar çözmeye çalışıyorlar çok iyiler. Çok para verdiğim bir ürün olunca ve ben fazla uzun süreli kullanırım. Sabahtan akşama kadar bile çalışır çoğu zaman. Bütçemin yettiği en iyi olması için uğraşıyorum. Fazla anlamıyorum marka model falan çok bildiğim konular değil o yüzden hep donanım arşivi dostlarına danışıyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: Shaw

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,478
İsim
Fatih
Amazondan yana hiç şüphem yok dünyadaki en iyi site aksi iddaa dahi edilemez bir sorun yaşadım şuan işleme aldılar çözmeye çalışıyorlar çok iyiler. Çok para verdiğim bir ürün olunca ve ben fazla uzun süreli kullanırım. Sabahtan akşama kadar bile çalışır çoğu zaman. Bütçemin yettiği en iyi olması için uğraşıyorum. Fazla anlamıyorum marka model falan çok bildiğim konular değil o yüzden hep donanım arşivi dostlarına danışıyorum.
İncelemelerini izleyin ve bu seriden bilgisayar kullanan birkaç kişiyi daha etiketleyeyim. @HmzaY kardesi kullaniyordu. @DA_mødları_çok_iyi @BixiBlake @EFI Shell
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arkadaşlar da goruslerini yazsınlar hocam daha iyi bilgilenmeniz adına.

Top Bottom