Neler Yeni

oyuna girdiğimde ups ötmeye başlıyor nolur yardım

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Talat
powersupply ömrünü doldurmak üzere aşırı ısınıyorsa eger değiştir direk..

arifand34

80+
powersupply ömrünü doldurmak üzere aşırı ısınıyorsa eger değiştir direk..
yeni aldım ne degistirmesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam arkadaş direk şebekeden enerji alın demiş neye göre bu yorumu yapıyor anlamadım. Mesafeden dolayı 3 lu kullanıyorum yazmışsınız. Ups girişinde kullanılan kablo ne ise uzatma olarak kullandığınız kablo da aynı kesit ise problem olmaz. Arkadaş başka prize tak dene demiş buda çözüm değil. Ups içinde doğrultmaç devresi var, AC yi DC ye çevirip bataryada depolayip tekrardan DC yi AC çevirir. Ses sizin cızırtı dediğiniz fan dan kaynaklı da olabilir. Veya kondansator veya bobin kaynaklı bir problem de olabilir. Orada olmadığım için net birsey söylemem doğru olmaz. Ama yüke binince zaten ses gelir çünkü cihaz tarafından bir kullanım tüketim var.
hesap yaptıgımda güç yetiyor ona göre almıstım oyuna giriyorum ötmeye baslıyor susmuyor tusuna bassam da

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Talat
yeni aldım ne degistirmesi

hesap yaptıgımda güç yetiyor ona göre almıstım oyuna giriyorum ötmeye baslıyor susmuyor tusuna bassam da
sen kullanmaya devam et ozaman kardeşim ama ses cıkarması ömrünün kısaldıgının işareti..

Basrii

80+ Bronze
En basit şekilde kullanım kılavuzlarında da bu şekilde yazar. Yani Ups'i bağlarken uzatma kullanılması önerilmez. Direnci düşürür ve Ups'in çıkışa daha fazla enerji vermesini gerektirir. Şartlar karşılamıyorsa istediği gibi kullanabilir. Kendim de Online Ups kullanıcıs olarak çok bilgili olmasam da baya bi araştırdığım konu.

PC Powersupply Calculator yazınca çıkar. Tek tek parçaların marka ve modellerini yazıp güç tüketim bilgilerine baksanız yine bir sonuç çıkarabilirsiniz.
Direnci düşürür olayı 5 10 metre kablo için geçerli değil, Bazı çok bilmiş arkadaşlar bile 10 metre data kablosu için yok hız düşer yok ping çıkar saçma sapan boş cevaplar veriyorlar. 1000 metre kablo olsa hadi neyse biraz da olsa düşüş olur veya ping olur. Elektrik içinde bu geçerli şuan evinde kullandığın elektrik bilmem kaç yüz metre ötedeki trafodan geliyor. Bu 5 10 metre kablonun hiç önemi yok, kesit aynı olsun yeterli..

Top Bottom