Neler Yeni

Yardım Oyuncu Market ve Yurtiçi Kargo Zarara Uğradım Mağdurum

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Merhabalar,

Arkadaşlar oyuncu market üzerinden itopyadan zamanında almış olduğum kasayı sattım. Oyuncu marketin anlaşma koduyla yurtiçi kargoya verdim. Kasanın kutulamasını çok iyi yapmıştım. Çünkü kargoların ne şekilde gittiğini bildiğim için. Üstüne de ''DİKKAT KIRILABİLİR'' etiketi yapıştırttım kargo görevlisine. Daha sonra kargo alıcıya ulaşmış ve kurye gittikten sonra kargoyu açınca kasanın temperli camının kırık olduğunu belirtiyor bana.

Bende cevap olarak neden kuryenin yanında kontrol etmiyorsun ben sana sağlam kargoladım dedim. Git hemen şubeden tutanak tuttur dedim ve alıcı hiç oralı olmadan ben iade etmek istiyorum dedi. Neyse oyuncu markete desteğe yazdım bana 2.el de sigorta yapamıyoruz gönderdiğiniz kargonun iadesini kabul edeceksiniz diye bir yanıt verdi.

Yurt içi kargoya durumu anlattığımda tutanak tutulması lazım diyorlar başka da bir şey demiyorlar.

Ortada bir mağduriyetim söz konusu kutulamasını iyi yapmış olduğum ve üzerinde kırılabilir etiketi yapıştırdığım bir kargoya zarar geliyor ve kimse yardımcı olmuyor. Oyuncu marketten zaten destek olarak ümidimi sildim. Yurt içi kargoda tutanak diyor başka söz demiyor. Kasayı alıcı kendimi kırdı yoksa kargoda mı kırıldı tam bir muamma ne yapabilirim arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olun.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yurtiçi'nin suçu size patlamış.
Geçmiş olsun yapacak bir şey yok.
Orayı bende anlayamadım. Belki alıcı kırdı kasayı. Açarken kuryenin yanında beya video çekmesi lazım değilmiydi. Kargoyu kabul etmiş bir kere o sorumluluğu almış yani. Keyfi iadeye girer bu durum. Oyuncu marketin soruşturması lazım ama direkt faturayı bana kesti.

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
Kasayı kendi kıracak kadar saçmalık yapmaz bence , büyük ihtimal kargo taşıma esnasında kırıldı alıcının hatasıda var bu durumda bu kadar pahalı büyük ürün alıyosa kargocunun yanında açması gerekirdi

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Orayı bende anlayamadım. Belki alıcı kırdı kasayı. Açarken kuryenin yanında beya video çekmesi lazım değilmiydi. Kargoyu kabul etmiş bir kere o sorumluluğu almış yani. Keyfi iadeye girer bu durum. Oyuncu marketin soruşturması lazım ama direkt faturayı bana kesti.
Çoğu sitenin anlaşmasındada ''ürün alıcıya ulaştığı zaman sorumluluk alıcıya ait olur'' diye bir ibare oluyor.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Kasayı kendi kıracak kadar saçmalık yapmaz bence , büyük ihtimal kargo taşıma esnasında kırıldı alıcının hatasıda var bu durumda bu kadar pahalı büyük ürün alıyosa kargocunun yanında açması gerekirdi
Bende aynı şeyleri söyledim alıcıya oda bana sen kötü kutulamışsın tabi kırılır falan diye çıkıştı halbuki yok öyle bir şey E-Ticaret bilgim olduğundan kutulamasını iyi yaptım. Şuan tek çarem yurtiçinden dönüş bekliyorum bölge müdürlüğü araştırma yapacak falan dediler. İşte benim de hatam kargoyu hazırlarken video çekmem lazımdı sonradan öğrendim.

Ratorest

80+ Silver
Geçmiş olsun alıcıyı ikna etmeniz gerekiyor yoksa elinizde patlar kasa

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Geçmiş olsun alıcıyı ikna etmeniz gerekiyor yoksa elinizde patlar kasa
Alıcıya diyorum ki kargo şubesine gidip tutanak tuttur, alıcı ben iade etmek istiyorum diyor yardımcı olmuyor hiç. Halbuki keyfi iadeye giriyor bu. Oyuncu marketin soruşturma yapmaması çok garip direkt gönderdiğiniz ürünün iadesini kabul edeceksiniz diyorlar.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Turuncu Keskin
Alıcıya diyorum ki kargo şubesine gidip tutanak tuttur, alıcı ben iade etmek istiyorum diyor yardımcı olmuyor hiç. Halbuki keyfi iadeye giriyor bu. Oyuncu marketin soruşturma yapmaması çok garip direkt gönderdiğiniz ürünün iadesini kabul edeceksiniz diyorlar.
Elinde sağlam gönderdiğine dair bir kanıt varsa iade falan alma zorunda değilsin. Kargo alıcıya ulaştıktan sonra alıcının sorumluluğu altına giriyor, uğraşmak zorunda değilsin.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Geçmiş olsun.
Keşke yollamadan resim , video çekseydiniz

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Oyuncumarketin desteği ciddi manada kötü. Uygulama arayüzünü de düzeltmiyorlar adam akıllı. 2. elde Dolap uygulamasını kullanıyorum. Belki kargo belki alıcının suçunu ödüyorsun. Kötü olmuş, geçmiş olsun.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Geçmiş olsun.. Bu tarz değerli ikinci el parçalarınızı keşke elden satsanız. Çünkü ikinci el tarafında hiçbir sistem satan kişiyi korumuyor genellikle.. Satacağınız ürünler büyük riske gireceğiniz parçalar olmamalı..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,497
Üyeler
153,720
Son üye
SiyahMuhafız
Top Bottom