Neler Yeni

Yardım Oyuncu Market ve Yurtiçi Kargo Zarara Uğradım Mağdurum

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Hayırlı olsun sadece zarar karşılığınımı aldınız
Zarar değil kasa zaten yamulmuştu hertarafı zaten temperli camıda patlaktı. Kasayı aldılar benden direkt satış tutarını bana ödediler. İçimdeki tek düşünce keşke psu yu sökseydim oldu xD
Mesaj otomatik birleştirildi:

o_O
Geçmiş olsun hocam sadece temperli cam hasar gördüyse temperli camı yaptırıp tekrardan koyabilirsiniz diye ilana başka bir siteden düşündüm
Ama kasada çok pahalıymış :(
Yok onu teklif ettiler bana ben istemedim. Zaten 2.el piyasası acayip ölü hocam biraz içine girseniz anlarsınız ben alacağım paraya baktım uğraşamam okadarıyla.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Merhabalar,

Arkadaşlar oyuncu market üzerinden itopyadan zamanında almış olduğum kasayı sattım. Oyuncu marketin anlaşma koduyla yurtiçi kargoya verdim. Kasanın kutulamasını çok iyi yapmıştım. Çünkü kargoların ne şekilde gittiğini bildiğim için. Üstüne de ''DİKKAT KIRILABİLİR'' etiketi yapıştırttım kargo görevlisine. Daha sonra kargo alıcıya ulaşmış ve kurye gittikten sonra kargoyu açınca kasanın temperli camının kırık olduğunu belirtiyor bana.

Bende cevap olarak neden kuryenin yanında kontrol etmiyorsun ben sana sağlam kargoladım dedim. Git hemen şubeden tutanak tuttur dedim ve alıcı hiç oralı olmadan ben iade etmek istiyorum dedi. Neyse oyuncu markete desteğe yazdım bana 2.el de sigorta yapamıyoruz gönderdiğiniz kargonun iadesini kabul edeceksiniz diye bir yanıt verdi.

Yurt içi kargoya durumu anlattığımda tutanak tutulması lazım diyorlar başka da bir şey demiyorlar.

Ortada bir mağduriyetim söz konusu kutulamasını iyi yapmış olduğum ve üzerinde kırılabilir etiketi yapıştırdığım bir kargoya zarar geliyor ve kimse yardımcı olmuyor. Oyuncu marketten zaten destek olarak ümidimi sildim. Yurt içi kargoda tutanak diyor başka söz demiyor. Kasayı alıcı kendimi kırdı yoksa kargoda mı kırıldı tam bir muamma ne yapabilirim arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olun.
Dostum ya kargo kırdı ya da alan kişi kırdı alan kişinin tutanak tutması gerekiyor iade almak zorunda değilsin mahkeyemeye basvurursun gerekirse

Keptın

80+ Silver

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Şikayetçi oldum derken nereye şikayette bulundunuz
Yurt içi kargo şubesindeki acente görevlisi kargoyu ilk başta göndermeden 2.el elektronik ürün olduğu için bize sigortasız olduğuna dair imza attırması gerekiyormuş öyle bir şey olmadı zaten belgelerde de imzasız gönderdiğim kantılandı. Zaten iade geldiğinde şubeden teslim alırken onların yanında video kaydına alarak açtım kargoyu. Kırılabilir etiketi olduğu yerden darbe görmüş. Bende aldım kargoyu gittim yurtiçi kargo başmüdürlüğüne anlattım acentedeki görevli bana bu şekilde davrandı falan diye zaten tutanak tuttular 1 hafta sonra zararı ödeyeceğiz ama kargoyu alıp hurdaya gönderefceğiz dediler ben de kabul ettim.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,735
İsim
Eren Yeager
Yurt içi kargo şubesindeki acente görevlisi kargoyu ilk başta göndermeden 2.el elektronik ürün olduğu için bize sigortasız olduğuna dair imza attırması gerekiyormuş öyle bir şey olmadı zaten belgelerde de imzasız gönderdiğim kantılandı. Zaten iade geldiğinde şubeden teslim alırken onların yanında video kaydına alarak açtım kargoyu. Kırılabilir etiketi olduğu yerden darbe görmüş. Bende aldım kargoyu gittim yurtiçi kargo başmüdürlüğüne anlattım acentedeki görevli bana bu şekilde davrandı falan diye zaten tutanak tuttular 1 hafta sonra zararı ödeyeceğiz ama kargoyu alıp hurdaya gönderefceğiz dediler ben de kabul ettim.
Yani kasanın parası sana her türlü geliyor değil mi?

tuğra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Tuğra
Instagram
tugravci
Facebook
100015605645249
Merhaba Yasin,

Ben Tuğra, Oyuncu Market'in Kurucu ortaklarından bir tanesiyim. Uzun zaman sonra konuyu tekrardan ayağa kaldırmış olacağım.
Öncelikle, bilinçli satıcı olduğun için sana çok teşekkür ediyorum. Ürünlerini kargolamadan önce bir fotoğraf, video kanıtı elinde bulundurman senin yararına olur.

Bizlerde kesinlikle böyle süreçlerin yaşanmasını ve sürecin uzamasını kesinlikle istemeyiz. Bu hususta ücreti almana çok sevindim.

Sevgilerimle,
Oyuncu Market

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Konu ne olur bilmiyorum ama kırılan cam panel yerine bir pleksi kestirip takabilirsin. Aynı ölçülerde.

equinoxx

80+ Bronze
Konu ne olur bilmiyorum ama kırılan cam panel yerine bir pleksi kestirip takabilirsin. Aynı ölçülerde.
Adam parasını almış zaten, kasasını sattığı tutara yurtiçi kargo ödeme yapmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adam parasını almış zaten, kasasını sattığı tutara yurtiçi kargo ödeme yapmış.
Kasa da yurtiçi kargo tarafından alınıp hurdaya verilmiş, yani hiçbir sorunu kalmamış arkadaşın.

Top Bottom