Neler Yeni

Oyunlarda açılma çok uzun sürüyor ve takılmalar oluyor

Yankı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yankı
Selamunaleyküm. Geçenlerde yeni bir laptop aldım kendime Casper Excalibur G900. Önce fps sorunu vardı onu bios menüsünden dahili grafik birimini devre dışı bırakarak halledildiğini gördüm ve yaptım işe yaradı. Şu anda fps değerlerim gayet iyi durumda gibi görünüyor. Valorantta 250 fps civarında genelde örenğin. Ama özellikle valoranta girmek istediğimde ilk oyun açılış ekranı min 3-4 dk bekliyorum. Oyunda eşleşme buluyor sorun yok ajan seçme ekranı bir kaç saniye içinde hemen geliyor zaten hiç sorun yok ama oyuna girişte yine en az 3-4 dk bekliyorum. Bunun yanı sıra oyunlarda da fps drop tam olarak değil yine anlık nadiren donma oluyor 7-8 saniye civarında. Bu durumu diğer oyunlarda da yaşıyorum CS2, Spiderman vs. Sorun ssdde diye düşünüyorum pcde 512+1 TB iki ssd bulunmakta. Laptop uzun zamandır aktif kullanılıyor ve bakımları pek yapılmadı. Hard disk sentinel programından 1 TB olan ssd sağlığı %100 diğeri ise %95 olarak görünüyor. Termal macunlarını falan mı yenilemeliyim acaba.
PC Özellikleri:
i7-10750h
rtx 2060 6 gb
ram (maalesef tek slot) 32 gb

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Semih Boran
Windows'ta sorun olabilir. Oyunların ya da programların açılması gerçek 5 dakika falan mı sürüyor?

Yankı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yankı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows'ta sorun olabilir. Oyunların ya da programların açılması gerçek 5 dakika falan mı sürüyor?
Programların açılması pek uzun sürmüyor bazen bir kaç defa takılma olabiliyor ama oyunların açılması gerçekten 5 dakikaya kadar çıkıyor. Ve bu durum oyun içerisinde bir maç bulduğunda da 3-4 dakika civarı bekletiyor. Sadece şöyle bir durum var ilk başlarda 3-4 dakika bekletirken sonra 1-2 dakikaya düşüyor yani beklemelerde gitgide azalma oluyor ama yine de çok fazla. Windowsu 11 den 10 a düşürmek için yeni kurdum fakat bu durum neredeyse sadece oyunlarda oluyor bunu anlamış değilim.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Semih Boran
Programların açılması pek uzun sürmüyor bazen bir kaç defa takılma olabiliyor ama oyunların açılması gerçekten 5 dakikaya kadar çıkıyor. Ve bu durum oyun içerisinde bir maç bulduğunda da 3-4 dakika civarı bekletiyor. Sadece şöyle bir durum var ilk başlarda 3-4 dakika bekletirken sonra 1-2 dakikaya düşüyor yani beklemelerde gitgide azalma oluyor ama yine de çok fazla. Windowsu 11 den 10 a düşürmek için yeni kurdum fakat bu durum neredeyse sadece oyunlarda oluyor bunu anlamış değilim.
Windows kurmanız gerekiyor. sfc /scannow da işe yaramıyor o sorun için.

Top Bottom