Neler Yeni

Oyunlarda Anlık FPS Düşüşü

DemirK2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Demir
PC:
- 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700K
- NVIDIA GeForce RTX 3070
- 64 GB RAM
MSI Kombustor Skorum: https://gpuscore.top/msi/kombustor/show.php?id=1728385

Artık oyunlarımda bazı günler (hiçbir değişiklik olmasa da) fps düşüşü yaşamaya başladım.
Çoğunlukla Rainbowda olan bi sorun ama Minecraft gibi oyunlarda da daha önce karşılaştım.
Ekranım 1 saniyeliğine tamamen donuyor ama fps sayaçları 144'ten 135'e düşüş gösteriyor. Video:
Task Manager ve diğer farklı monitör uygulamaları herhangi bir yükseliş/alçalış göstermiyor ve anormal bir ısınma da yok.

Event Viewer'da bulabildiğim tek uyarı/hatalar:
- The server Windows.Gaming.GameBar.PresenceServer.Internal.PresenceWriter did not register with DCOM within the required timeout.
- File System Filter 'BEDaisy' unloaded successfully.

DemirK2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir kaç oyun daha (Overwatch 2, Dead by Daylight) denedim ve hepsinde farklı aralıklarla olsa da takılmalar oluyor.
Bir kaç hafta önce hiç böyle bir sorunum yoktu.

DemirK2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Demir
MSI afterburner açık şekilde biraz daha uzun video çekmen gerekiyor.
Tam olarak MSI Afterburner'ın neresini çekmem lazım?
Oyunu oynarken ekranda monitor kısmı mı olsun? Eğer öyleyse monitor kısmında hangi bilgileri göstereyim?

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,969
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Oyunda bu şekilde değerleri gösteren bir video.

Witcher 3 DX12 1080p Maximum.jpg

DemirK2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Demir
2 farklı oyunda denedim:
Dead by Daylight -
Rainbow -

Dead by Daylight videosu daha kısa ve oyunlar her dakika kasmadığı için onu öneririm ama daha detaylı istiyorsanız Rainbow videosu çok daha uzun.

Dead by Daylight'ta bi kaç kasan yer:

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Kadir
PC:
- 64 GB RAM

Artık oyunlarımda bazı günler (hiçbir değişiklik olmasa da) fps düşüşü yaşamaya başladım.
Çoğunlukla Rainbowda olan bi sorun ama Minecraft gibi oyunlarda da daha önce karşılaştım.
Ekranım 1 saniyeliğine tamamen donuyor ama fps sayaçları 144'ten 135'e düşüş gösteriyor. Video:
Task Manager ve diğer farklı monitör uygulamaları herhangi bir yükseliş/alçalış göstermiyor ve anormal bir ısınma da yok.

- The server Windows.Gaming.GameBar.PresenceServer.Internal.PresenceWriter did not register with DCOM within the required timeout.
Ulan milletin sistemi kaç bin tl lik sistem drop yiyor bende gt 730 uma laf atıyorum

Mehmet9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Mehmet
PC:
- 64 GB RAM

Bir kaç oyun daha (Overwatch 2, Dead by Daylight) denedim ve hepsinde farklı aralıklarla olsa da takılmalar oluyor.
Bir kaç hafta önce hiç böyle bir sorunum yoktu.
Yakın zamanda ekran kartına falan yazılım güncellemesi yaptınız mı

DemirK2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Demir
Oyundan kaynaklı ara sıra FPS düşüşleri olur. Yüksek rakamlı düşüş olursa 1 saniyeliğine donma olur. Sorun yok her şey normal.
Bazı günler (hiçbir değişiklik olmasa da) 30 saniye aralıklarla donmaya başlıyor ve hiçbir şekilde geçiremiyorum, her zaman olmadığı için de kayıt altına alamadım bu sefer ama hafta sonu tekrar olursa kaydedeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yakın zamanda ekran kartına falan yazılım güncellemesi yaptınız mı
Evet yaptım ama bu olay başladığından beri 3-4 güncelleme yapmışımdır.
Daha önce clean install yaparak GPU driverlarını yeniden kurmayı da tamamen driverları silip en baştan kurmayı da denedim.

Mehmet9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Mehmet
Bazı günler (hiçbir değişiklik olmasa da) 30 saniye aralıklarla donmaya başlıyor ve hiçbir şekilde geçiremiyorum, her zaman olmadığı için de kayıt altına alamadım bu sefer ama hafta sonu tekrar olursa kaydedeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet yaptım ama bu olay başladığından beri 3-4 güncelleme yapmışımdır.
Daha önce clean install yaparak GPU driverlarını yeniden kurmayı da tamamen driverları silip en baştan kurmayı da denedim.
Genelde problem yazılım oluyor. Bence hatırladığın son stabil sürüme ddu ile geç ve biraz öyle dene. Eskiden sorun olmadığına emin olduğun bir sürüm olsun. Yine aynı hatayı alırsan yük testine al ekran kartıyla işlemciyi ayrı ayrı.

Top Bottom