Neler Yeni

Oyunlarda ekran kartı kullanımı düşük.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
Merhaba öncellikle. Yeni harddisk aldım ve ssd deki oyunları silip yükleyip yada aktarmak zor geleceğinden dolayı formata başvurdum ve format attım. Pcyi baştan kurdum ve oyunları tek tek yükledim. Ancak şöyle bir sıkıntım varki oyunlara ekran kartı kullanımı çok düşük. En kolay örnek vereyim minecraftta 600 700 fps ortalama alırken 120 hatta 70 lere kadar düştü. ekran kartı hiç kullanılmıyor. Yani nvidia ayarlarını mı yanlış yaptım diyeceğim unlostun videosundan izleyerek yaptım. Anlamadığım şekilde fps düşmesi var. Pc de darboğazda yok. Parçaları yazıyorum aşşağıya. Çözümü varsa lütfen yardımcı olun.
Ekran kartı: Asus dual rtx 2060
İşlemci: Ryzen 5 3500x
Anakart: Asus b450m dragon
Ramlar: 2x8 3600mhz
Bir yerde yanlış var ama bulamadım. Anakart driverlar her şeyi düzügün kurdum. Kontrol ettim tekrar tekrar. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gta 5 de bile %40 ve %60 larda dolaşıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Baran Özdemir
Bende de aynı sorun var çözümünü bulduysan yazar mısın ?

Fatih Bor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Bor
Merhaba öncellikle. Yeni harddisk aldım ve ssd deki oyunları silip yükleyip yada aktarmak zor geleceğinden dolayı formata başvurdum ve format attım. Pcyi baştan kurdum ve oyunları tek tek yükledim. Ancak şöyle bir sıkıntım varki oyunlara ekran kartı kullanımı çok düşük. En kolay örnek vereyim minecraftta 600 700 fps ortalama alırken 120 hatta 70 lere kadar düştü. ekran kartı hiç kullanılmıyor. Yani nvidia ayarlarını mı yanlış yaptım diyeceğim unlostun videosundan izleyerek yaptım. Anlamadığım şekilde fps düşmesi var. Pc de darboğazda yok. Parçaları yazıyorum aşşağıya. Çözümü varsa lütfen yardımcı olun.
Ekran kartı: Asus dual rtx 2060
İşlemci: Ryzen 5 3500x
Anakart: Asus b450m dragon
Ramlar: 2x8 3600mhz
Bir yerde yanlış var ama bulamadım. Anakart driverlar her şeyi düzügün kurdum. Kontrol ettim tekrar tekrar. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gta 5 de bile %40 ve %60 larda dolaşıyor.
Abi hayatımda hiç öyle bi sistemim olmadığı için bir şey diyemicem. Tek diceğim şey allah nazarlardan saklasın kaza bela gelmez inşallah bilgisayarının başına. Hayırlı günler.

Top Bottom