Neler Yeni

Oyunlarda hızlı gidince fps drop.

invy

80+ Bronze
arabayla filan hızlı giderken fps drop yiyorum ve dokular yüklü olmuuyor hem goodram m2 ssdimde hem sata ssdimde sata 70 sağlık

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
Cpu gpu ya yetişemiyor işlemcin ne

Armi3067

80+ Bronze
Oyun nedir?

Armi3067

80+ Bronze
Sistem giriş seviyesi olmasına rağmen güncel sistem, depolamadan yapma olasılığı veya ramden yapması mevcut işlemci ve ekran kartından ise şu şekilde yapar idle kapatırsın ve gpu frekansını fixed yaparsın öyle denersin ama hdd de yok tam anlayamadım.

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem giriş seviyesi olmasına rağmen güncel sistem, depolamadan yapma olasılığı veya ramden yapması mevcut işlemci ve ekran kartından ise şu şekilde yapar idle kapatırsın ve gpu frekansını fixed yaparsın öyle denersin ama hdd de yok tam anlayamadım.
Drop yediğimde sadece ekran kartı MHz di mesela 1927 den 1906 ya filan düşüyor oda bazen rammerde sıkıntı yok Windows bellek tanılama testi yaptım ve diskler dokuları yukliyemediginden tüm çekirdekleri 100 gördüğümde oldu bad sector yok ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni Sata SSD sipariş etmiştim. Öyle deniyecem sistem 2 haftalık bu nedenle garantiye gidermi ama bence disk gibi her oyunda öyle ölmüyor pubg fortnite diski zorluyorlar

Armi3067

80+ Bronze
Oyunu m2 ye atıp denedin mi doku yüklemesi depolamadan kaynaklı olur ama gecikme ekler işlmeci kullanımıda artar halince bende bf42 oynuyordum zamanında hdd de dokular gelmez ve işlemci kullanımı artardı m2 ye attım dokular yüklenir oldu ve işlemci kullanımıda düştü ama ekran kartıda drop yiyor gibi istersen maksimum frekansı 100mhz düşür ve fixedle sabit kalsın hep

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunu m2 ye atıp denedin mi doku yüklemesi depolamadan kaynaklı olur ama gecikme ekler işlmeci kullanımıda artar halince bende bf42 oynuyordum zamanında hdd de dokular gelmez ve işlemci kullanımı artardı m2 ye attım dokular yüklenir oldu ve işlemci kullanımıda düştü ama ekran kartıda drop yiyor gibi istersen maksimum frekansı 100mhz düşür ve fixedle sabit kalsın hep
Frekansı nasıl dusurucem afterburner dan mı bu arada 70 sağlık sata 450 ye 290 filan onda dokular daha iyi yükleniyor goodram bu M2 modelinin kontrolcüleri eskimiş galiba

Bu oyunlar M2 de pubg de bariz belli Fortnite dikkat edersen. Çimenler sonradan yükleniyor

Son düzenleme:

Armi3067

80+ Bronze
ddr5 platformunda mısın?

RK EMRE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Emre şahin
Aynı sorun bendede var ryzen 9 5900x 4070ti var oyunlarda takılma oluyor

• Üzgün
Reaksiyonlar: invy

Armi3067

80+ Bronze
DDR5 olsa şuan platform bozuk 3 gün oldu geçeli eskisinden beter droplar fakat senin sistemin olayı anlamadım fakat sana tavsiyem var Hone.gg indir

Daha sonrasında Power Plan ve Disable tracking & telemetry olanları uygula yeniden başlat tekrar dene biosta xmp açık değilse aç

Top Bottom