Neler Yeni

Oyunlarda Takılma Sorunu ve Garip bir sesin gelmesi

Anathe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alp Dursun
Arkadaşlar daha önce böyle bi sorun görmedim, ben sorunu Psu da sanıyordum ama sanırım ekran kartında. Videoları youtuba yükledim azıcık zaman ayırıp bakarsanız çok sevinirim, forumlarda forum açıyorum 2-3 gündür ancak kimse denk gelmemiş sanırım bu tarz bir soruna. Bildiğim bir teknik servise götürdüm bu sefer o da bakmak istemedi garantisi olduğu için garantiye götür bence diyor ki haklıda. Problemi ve yaptıklarımı videoların altına da buraya da yazdım. Yardım ve öneri lazım, sorun ekran kartındaysa eski kartım Gtx 1650 yi takıcam ve 1 yıl kadar daha onu kullanıcam gibi ya da bir süre daha.

Sistem S2nerj1den hazır alınmıştır. İlk aldığımda ısınma sorunu vardı işlemcide ve ekran kartı da olması gereken değerlerin üzerindeydi. Kendim donanım tarafından pek anlamadığım için bildiğim bir teknik servise götürdüm. Adam termal macunu yeniledi ve fanları değiştikten sonra işlemci 73-82 derece arası takılmaya başladı. Ekran kartını ise msi afterburnerdan fan ayarlarını manuel olarak %75-85 lere çekeren 75 dereceye çektim. Bilgisayarı kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra kasadan ses gelmeye başladı. Ben rdr2 oynuyorken bu ses geliyordu ama takılma olmuyordu. Bu sesten şüphelenip farklı farklı oyunlar indirip deneme yaptım ve bazı oyunlarda takılmalar olduğunu gördüm, ayrıca seste değişiyor. Bazı oyunlarda ise ses gene geliyor ancak takılma yok. Masaüstünde ise seste yok takılmada yok ama ilginç bir şekilde sanki alt tab hızı vesaire bile benim eski ekran kartım Gtx 1650 den biraz yavaş hissettiriyordu (format atana kadar). Formattan sonra biraz kendine geldi ama önce formattan önce neler yaptığımı açıklayayim. İlk olarak Bios update yaptım, bu sorun düzeldi gibi oldu ancak bilgisayarı ertesi sabah tekrar açıp oyun testi yaptığımda gene bu sesle beraber takılma başladı, sonra çipset ve ekran kartı sürücü güncellemesi yaptım. Gene düzeldi gibi oldu ancak ertesi sabah test yaptığımda gene aynı mevzu. Neyse amd'nin son sürümünde biraz takılmalar falan oluyor diyen ancient gaming adlı kanaldan görüp sürücüyü bir eski versiyona çektim gene geçti gibi oldu diğer gün aynı sorun. Şimdi format attım ve sıfır kurulum yaptım, formattan sonra bir sıkıntı yoktu ancak ertesi sabah gene aynı sorun. Bu arada format atmadan önce eski kartım Gtx 1650'yi denedim ve ondada bir ses geliyor ama sanırım psu'dan küçük bir cızırtı sesi.Eğer bu ses coil whine ise sorun yok ama her neyse. Gtx 1650'yi taktıktan sonra hiçbir sorun yoktu, oyunlar takılmıyordu ve bu garip ses gelmiyordu. Furmark testinde de bu ses gelmiyor bu arada kartta sadece bazı oyunlara girince özellikle videodaki oyunda fazla oluyor o yüzden bu oyunu koydumBu sorunu daha önce yaşayan, bilen eden varsa yardımcı olabilir mi ? Ekran kartını bir tamirciye göstermeyi düşünüyorum, garantiye göndermek istemiyorum çünkü S2nerj1nin müşterileriyle iletişimi berbat ve bir sürü şikayet var iade, teknik servis hakkında. Bende sipariş ettikten sonra öğrendim o yüzden bilsem parçaları kendim alıp toplatırdım birisine. Her neyse ekran kartı tamir eden insanların buluştuğu armut adında bir site var orayı düşünüyorum ancak bilen birilerinden desteğe ihtiyacım var bu konularda kısacası
.Sistem Bileşenleri:XFX Radeon Rx 6750 Xt
İ5 12400f
Msi Pro H610m-e
Godram 512gb M.2 Ssd
Geıl 2x8gb 3200MHz CL16
Deepcool PF700 80+ PsuDeepcool Kasa

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar