Neler Yeni

RTX 4060 sistemde anlık olarak takılma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
adil arda dogan
Bundan iki ay önce sinerji'den hazır bir sistem aldım. Sistemin özellikleri ise şöyle;
MSI RTX 4060 VENTUS 2X
RYZEN5 5500
B450M-A PRO MAX II
KINGSTON 1TB M2 SSD
GOODRAM 2*8 RAM
MSI MAG FORGE M100A D60 KASA
MSI 600W PSU
GIGABYTE G24F-2 MONİTÖR

Sorunuma tekrar gelecek olursam ise sistemi ilk kullandığım zamanlar bir sıkıntım yoktu ancak yaklaşık bir ay önce falan takılma sorunu başladı. Firefox tarayıcısı üzerinden reels veya video izlerken saniyelik olarak takılma oluyor. Bunu spiderman remastered oyununda ve fifa 23 oyununda da gözlemledim. masaüstünde iken bazen mouse takılıyor. mouse eski ancak neden oluyor bilmiyorum. biosu güncelledim, temiz format attım, ekran kartı driverlerini temiz bir şekilde kurdum, windows updateleri yaptım ve msi driver utility installer üzerinden gerekli driverleri da indirdim. ancak sorunum hala devam etmekte. ssd hızı ve sağlığı testi yaptım. sağlık %100 hızlarım ise normal çıktı. psu power testi yaptım occt üzerinden herhangi bir kapanma veya hata almadım. amdnin stok soğutucusunu kullanıyorum. sıcaklıklarım normal oluyor oyun içerisinde. kaç kez driver silip kurduğumu hatırlamıyorum ancak sorun düzelmedi. bu yüzden oyun da oynayasım kalmıyor. cevaplarınızı bekliyorum

SyleeXin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Görkem Tezer
Bundan iki ay önce sinerji'den hazır bir sistem aldım. Sistemin özellikleri ise şöyle;
MSI RTX 4060 VENTUS 2X
RYZEN5 5500
B450M-A PRO MAX II
KINGSTON 1TB M2 SSD
GOODRAM 2*8 RAM
MSI MAG FORGE M100A D60 KASA
MSI 600W PSU
GIGABYTE G24F-2 MONİTÖR

Sorunuma tekrar gelecek olursam ise sistemi ilk kullandığım zamanlar bir sıkıntım yoktu ancak yaklaşık bir ay önce falan takılma sorunu başladı. Firefox tarayıcısı üzerinden reels veya video izlerken saniyelik olarak takılma oluyor. Bunu spiderman remastered oyununda ve fifa 23 oyununda da gözlemledim. masaüstünde iken bazen mouse takılıyor. mouse eski ancak neden oluyor bilmiyorum. biosu güncelledim, temiz format attım, ekran kartı driverlerini temiz bir şekilde kurdum, windows updateleri yaptım ve msi driver utility installer üzerinden gerekli driverleri da indirdim. ancak sorunum hala devam etmekte. ssd hızı ve sağlığı testi yaptım. sağlık %100 hızlarım ise normal çıktı. psu power testi yaptım occt üzerinden herhangi bir kapanma veya hata almadım. amdnin stok soğutucusunu kullanıyorum. sıcaklıklarım normal oluyor oyun içerisinde. kaç kez driver silip kurduğumu hatırlamıyorum ancak sorun düzelmedi. bu yüzden oyun da oynayasım kalmıyor. cevaplarınızı bekliyorum
ekran kartının boştayken ve yük altındayken sıcaklık değerleri nedir paylaşırsan yardımcı olmaya çalışayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
adil arda dogan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartının boştayken ve yük altındayken sıcaklık değerleri nedir paylaşırsan yardımcı olmaya çalışayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

yük altında iken god of war açıktı ultra ayarlarda

Ekler

• boştayken.png
    boştayken.png
    3.7 KB · Hit: 7
  • yük altında.png
    yük altında.png
    3.9 KB · Hit: 9

SyleeXin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Görkem Tezer
nvida denetim masasında ayarın yüksek performansta mı eğer öyleyse normale çeker misin öyle dene drop yiyor musun sonuçları yaz mutlaka

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
SEFA KAYA
senin ram markası goodram yapıyor olmasın
ekran kartı yapacağını sanmıyorum

parça kaliten iyi sadece ram kötü dikkatimi çekti

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
adil arda dogan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
senin ram markası goodram yapıyor olmasın
ekran kartı yapacağını sanmıyorum

parça kaliten iyi sadece ram kötü dikkatimi çekti
ben de öyle olabileceğini düşünüyorum ancak emin değilim hocam. pcyi aldığım günden beri herhangi bir bileşene yazılımsal veya donanımsal hata verdiğimi düşünmüyorum ki zaten kaç kez format atıp sıfırdan driver vs kurdum

ben de öyle olabileceğini düşünüyorum ancak emin değilim hocam. pcyi aldığım günden beri herhangi bir bileşene yazılımsal veya donanımsal hata verdiğimi düşünmüyorum ki zaten kaç kez format atıp sıfırdan driver vs kurdum
biraz forumlara baktım da goodram iyi markadır diyorlar

hocam bu sorun başladığı zaman benim masa çok sallanıyordu acaba o sırada işlemci yerinden oynamış vs olabilir mi

Son düzenleme:

SyleeXin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Görkem Tezer

hocam bu sorun başladığı zaman benim masa çok sallanıyordu acaba o sırada işlemci yerinden oynamış vs olabilir mi
sanmam öyle sallanmayla oynama yapacak bir parça değil işlemci sıkıştırıyorsun sonuçta

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
adil arda dogan
sorunum hala devam ediyor. konuyla ilgili bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,614
Üyeler