Neler Yeni

Oyunlarda Takılma ve Kasadan ses gelmesi

Anathe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alp Dursun
S2nerj1den topladığım hazır sistem :
Rx 6750 xt
İ5 12400f
Msi pro H610m-e
512gb m2
Deepcool kasa ve deepcool PF700w 80+ Psu

Kasa elime ilk geldiğinde furmark ve occt testi yapıyordum. Furmarkta ekran kartı 3-4 dakika içerisinde 82-83 lere geldi ve fan kullanımı %60 idi. Occt işlemci testinde ise 96 dereceye gelince manuel olarak kapattım sistemi ve kendi bildiğim bir teknik servise verdim kasayı. Adam aldı testini falan yaptı işlemci termal macununu sürmeyi bile becerememişler ve işlemciye koydukları fan aşırı kalitesiz ve yetersizmiş. Neyse değiştirdik macunu ve fanı işlemci sıcaklık sorunu çözüldü. Ekran kartı sıcaklık sorununuda ben amd software uygulamasından manuel olarak fan hızlarını 80-85 lere çekerek ekran kartını 75 dereceye indirdim. Bu şekilde ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarını bir nebze hallettim diyelim.
Rdr2 oynarken takılma falan yok ama mesela hollow knight oynarken hem deli gibi takılıyor hem kasadan çekirgeye benzer bir cızırtı sesi geliyor ve bu ses her çıktığında oyun takılıyor. Bu takılma için ilk önce bios update yaptım ve düzeldi kendine geldi bende rahatladım ancak sonra tekrar takılmalar başladı. Sonra biraz daha baktım ve bu sefer çipsetleri güncelledim gene takılma gitti gibi oldu ve bayada akıcı olmuştu oyun takılma falan yoktu. Sonra gene geldi takılma, youtubeda ancient gaming adlı kanalda gördüğüm bir videoda amd sürücülerinin çıkardığı son güncellemede takılmalar olduğunu anlatıyordu bende bir eski sürüme geçtim ve takılmalar gene geçti oyun akıcı oldu rahat ettim sandım. Sonra oyunu o gün akşama doğru bir daha açtım gene takılıyor. Psuyu mu değişsem anakartı mı değişsem ne yapıyım bilemedim. Sorun nerde belli değil. Bu ses oyun içinde her geldiğinde oyunum takılıyor ve ses Psu dan geliyor gibi zaten Deepcool marka psu lar biraz kalitesiz diye biliyorum. Pc işlerinden de çok anlamam gene kendi bildiğim teknik servise götürmeden önce buraya bir danışmak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,366
Üyeler
151,219
Son üye
fqtwhh
Top Bottom