Neler Yeni

parça olarak ne almalıyım ?

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Bütçe
7000
(ARKADAŞLAR ELİMDE HALİ HAZIRDA)

PSU: RAMPAGE RMP 500W 80+
KASA: GAMEFORCE COLD 4
RAM: PATRİOT VİPER STEEL 1X16 3600MHZ CL18
SSD: TEAM GROUP GX2 256GB

(OLMAYANLAR)

ANAKART
İŞLEMCİ
EKRAN KARTI

Ekstra olarak m2 düşünebilirim ama şimdilik gerekli değil yatırım için para ayırıcam o yüzden

İŞLEMCİ OLARAK RYZEN 5 3600-3600X

EKRAN KARTI OLARAK RX 580 NİTRO DÜŞÜNÜYORUM GEÇİÇİ OLARAK İLERDE DEĞİŞTİRİRİM ASLINDA RX 5700XT DÜŞÜNÜYORDUM AMA ONADA KRONİK SORUNLARI VAR DİYORLAR NE SORUNLARI VAR BİLMİYORUM AÇIJLARSANIZ GÜZEL OLUR

ANAKART OLARAK HANGİ SERİSİ SIFIR OLARAK F/P MANTIKLI GELİRSE ONU ALICAM ŞEÇİM YAPMADIM

m2 bütçesi dahil değil 🙂🙃

Checkmate

80+ Silver
O psuyu sat bomba gibi psu. Kasayı da satıp farklı bir şey alabilirsin. Ryzen 5 3600 artık alınmaz ryzen 5 5500 al daha iyi. Bence ikisini de alma. Ryzen 5 5600 veya indirimde bulursan 5600x al. Ekran kartı 7600, 4060, 6750xt falan öneririm.
7000e ekran kartı alamazsın ama psu anakart işlemci alabilirsin. Ekrank kartı halihazırda varsa kullan yoksa bütün parçaları satıp hazır 5600g apu sistem al.

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Yağız Arslan Baytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O psuyu sat bomba gibi psu. Kasayı da satıp farklı bir şey alabilirsin. Ryzen 5 3600 artık alınmaz ryzen 5 5500 al daha iyi. Bence ikisini de alma. Ryzen 5 5600 veya indirimde bulursan 5600x al. Ekran kartı 7600, 4060, 6750xt falan öneririm.
7000e ekran kartı alamazsın ama psu anakart işlemci alabilirsin. Ekrank kartı halihazırda varsa kullan yoksa bütün parçaları satıp hazır 5600g apu sistem al.
hocam benim bütçem çok kısıtlı zaten bu parçaları şimdilik alıcam sonradan dükkana götürücem bu sistemin bazı parçalı değiştirip o yüzden fazla kasmıyorum şimdilik beni götürsün yeter ilerde götürücem gibi geliyor dükkana çünkü yenileme yapmak isteyince pahalıya patlayacak apu sistem almama sebebim bana yetmeyecek ve dükkana götürür isem kardeşim de kullanacak orda o yüzden onada yetmeyebilir
hem senin dediğin gibi satar isem yatarım için para ayıramam pahali gelir senin dediğin parçalar
dediğim gibi oyunlarda orta ayarlarda götürsün yeter

Checkmate

80+ Silver
hocam benim bütçem çok kısıtlı zaten bu parçaları şimdilik alıcam sonradan dükkana götürücem bu sistemin bazı parçalı değiştirip o yüzden fazla kasmıyorum şimdilik beni götürsün yeter ilerde götürücem gibi geliyor dükkana çünkü yenileme yapmak isteyince pahalıya patlayacak apu sistem almama sebebim bana yetmeyecek ve dükkana götürür isem kardeşim de kullanacak orda o yüzden onada yetmeyebilir
hem senin dediğin gibi satar isem yatarım için para ayıramam pahali gelir senin dediğin parçalar
dediğim gibi oyunlarda orta ayarlarda götürsün yeter
Hocam oyun oynayacaksan bence 2 el falan bulabilirsen xbox series s al hem internete giriyor ufak çaplı işini görür. Parçaların hepsini satsan alırsın. Pc işleri için de ileride core 2 duo falan ucuz yollu bir pc alırsın onu kullanırsın evrak veya okul işlerinde. Bence en mantıklısı bu hem steam dolara geçti oyunlar pahalı eğer orijinal oyun alacaksan xbox en ucuz yerlerden birisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok ben crack oyun oynayacağım dersen (benim gibi) ucuz yollu bi pc topla, ama nasıl bir şey toplanır ucuza tam kestiremiyorum. başka kişilere, sitelere de sorsan daha fazla bilgi alırsın.

Top Bottom