Neler Yeni

Çözüldü✓ PARÇALARIMIN DEĞİŞTİĞİNİ NASIL ANLARIM?

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Muhammed nuh
Merhabalar ben dün rx6600 + r5 5500 lü sistemimi toplanmak üzere bir bilgisayarcıya verdim. daha önce oradan laptop vs. almıştık hatta 2 3 kez fln format attırmıştik bilgisayara. neyse benim benim pc bugun geldi fakat toplanma sureci uzun surdu biz dun saat 7 de teslim ettik sözde bugün 12/1 gibi elimizde olucaktı fakat daha yeni teslim ettiler. bios uptade, parça birleştirme ve windows yüklüyceklerdi neyse işin kısası ben biraz şüphelendim acaba ekran kartını 2. el olan birtaneylemi değiştirdiler yada bir şekilde değiştirmiş olabilirlermi diye. ben teslim etmeden önce ekran kartının fan bloğuna bir çizik atmıştim kirmizi kalemle. o iz hayla duruyo fakat chip setinin değiştirilip değiştirilmediğini nasıl anlarım?

r4NG3r

80+ Silver
adam senin chipsetini değiştirmekle mi uğraşacak kanka ilk defa bilgisayarcı savundurdunuz bana :D

BeKo'O

80+ Silver
o kadar psikopat olamazlar yok chipset değiştirme falan onlar ekstrem işler, gpu-z indirip modelin hala aynı olup olmadığına bakabilirsin, işlemci ram falan zaten görev yöneticisnde gözüküyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

o kadar psikopat olamazlar yok chipset değiştirme falan onlar ekstrem işler, gpu-z indirip modelin hala aynı olup olmadığına bakabilirsin, işlemci ram falan zaten görev yöneticisnde gözüküyor
ayriyetten pc toplama + kurulum driver falan bence 1 gün gayet makul bir süre başka müşterilerde gidiyor sonuçta

Ysuflix

80+ Gold
hocam bi psikoloğa görünmenizi tavsiye ederim. bu kadar paranoyaklık normal değil. bende bilgisayarcıyım işin içindeyim ama hiçbir bilgisayarcı bu topa girmez. böyle bi pcde yapmaz yani yapan alçaklarda varsa. bu bilgisayara sağ tıklayın özelliklere bakın dxdiagtan ekran kartını kontrol edin.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
knk adam chipseti niye değiştirsin hadi değiştirdi diyelim bozuk taksa sistem çalışmaz mantık yok yani soruda

Ysuflix

80+ Gold
hadi herşeyi geçtim chipset değiştirip napıcak o söktüğü 6600 çipini neye takıcak? bu işlemci değiştirmek gibi bir şey değil ondan söktüğünü ona takıp kullanamazsın.

ayriyetten pc toplama + kurulum driver falan bence 1 gün gayet makul bir süre başka müşterilerde gidiyor sonuçta
kesinlikle normal bir süre sadece bir iş olmuyo günde. teknik servisimiz var biliyorum söylüyorum farazi değil. 1 günde iyi bile vermiş. hazır sistem siparişlerindeki yoğunlukta burdan geliyor. pc toplamak sistem kurmak driver kurmak test etmek o kadarda kısa süren işler değil yani. özellikle benim gibi takıntılıysa toplayan kişi dümdüz toplamayıp işçiliğine inciğine boncuğuna dikkat ederse gerçektende uzun süren bi işlem.

BeKo'O

80+ Silver
hadi herşeyi geçtim chipset değiştirip napıcak o söktüğü 6600 çipini neye takıcak? bu işlemci değiştirmek gibi bir şey değil ondan söktüğünü ona takıp kullanamazsın.

kesinlikle normal bir süre sadece bir iş olmuyo günde. teknik servisimiz var biliyorum söylüyorum farazi değil. 1 günde iyi bile vermiş. hazır sistem siparişlerindeki yoğunlukta burdan geliyor. pc toplamak sistem kurmak driver kurmak test etmek o kadarda kısa süren işler değil yani. özellikle benim gibi takıntılıysa toplayan kişi dümdüz toplamayıp işçiliğine inciğine boncuğuna dikkat ederse gerçektende uzun süren bi işlem.
Evet ben de açıkçası çok dikkatli ve ayrıntılı yapıyorum pc işlerini o yüzden uzun sürüyor ama uzun vadede tabi nizami bir pc rahatlatıyor insanı, manyak işi bu valla takıntı artık :D

Ysuflix

80+ Gold
Evet ben de açıkçası çok dikkatli ve ayrıntılı yapıyorum pc işlerini o yüzden uzun sürüyor ama uzun vadede tabi nizami bir pc rahatlatıyor insanı, manyak işi bu valla takıntı artık :D
:D kesinlikle hocam takıntı oldumu yok şu kabloyu sökiyim şurdan yapiyim falan deliriyorum ama zevkini aldığım için çok problem olmuyor. öte yandan babam çok kızıyor bi pcye o kadar süre ayırınca diğer işler gecikiyor diye :D

BeKo'O

80+ Silver
:D kesinlikle hocam takıntı oldumu yok şu kabloyu sökiyim şurdan yapiyim falan deliriyorum ama zevkini aldığım için çok problem olmuyor. öte yandan babam çok kızıyor bi pcye o kadar süre ayırınca diğer işler gecikiyor diye :D
işi düzgün yapmak güleryüzlü olmak iyi bilgisayar sektöründe, gerçekten müşteri çeken bir şey. Samimiyet kurmak bilgi vermek falan

Top Bottom