Neler Yeni

Pc açılmıyor yardım lütfen bulamadım çözüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Süleyman Özaslan
yeni işlemci aldım ryzen 5 5500 işlemci aldım islemci gelir gelmez pc kapattim komple fişten çektim sonra işlemciyi değiştirmek istedin değiştirdim sonra herseyi kontrol edip dikkatli bir şekilde taktım daha sonra güç düğmesine bastım açılmadı eski silemcimi deniyeuim dedim ondada açılmadı ama işlemci takmayinca açıldı. Sorun şimdi İşlemciyi yuvadan çıkarıyorum, kasanın güç tuşuyla bilgisayarı açıyorum ve açılıyor, fanlar dönüyor, her bileşen çalışıyor. Bilgisayarı kapatıyorum.
İşlemciyi yuvaya yerleştiriyorum, sağdaki koldan kapatıyorum ve yerine oturduğuna emin oluyorum. Yine açma tuşuna basıyorum, tık yok. yuvasına da bakıyorum bir problem yok. Sorunum nedir çözüm ariyorum kac gündür yok psu sağlam bu arada anakart kaynakli mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olurmusunuz lütfen

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Süleyman Özaslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yokmu yardımcı olucak nolur

elegnor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
muhammet
eski işlemci çalışmıyor mu ve eski işlemci markan ne ryzen 5000 serilerinde bios güncellemesi yapman gerekiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Süleyman Özaslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eski işlemci çalışmıyor mu ve eski işlemci markan ne ryzen 5000 serilerinde bios güncellemesi yapman gerekiyor
R3 2200g idi eski islemcim apu idi

Kısa devre olabilirmi
İşte bilmiyorum islemcilerin ikisinide takınca anakarttan elektrik gecmiyor ama yuvadan cikartinca islemcileri elektrik geçiyor

Çalışıyordu eski islemci ama yebi işlemci taktım çalışmadı tekrar bu iosunu bakayim diye eskisini taktım gene çalışmadı

elegnor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
muhammet
R3 2200g idi eski islemcim apu idi

İşte bilmiyorum islemcilerin ikisinide takınca anakarttan elektrik gecmiyor ama yuvadan cikartinca islemcileri elektrik geçiyor

Çalışıyordu eski islemci ama yebi işlemci taktım çalışmadı tekrar bu iosunu bakayim diye eskisini taktım gene çalışmadı
ryzen 3 2200 g ryzen 5 geçince bios güncellemesi var onu yapmazsan çalışmaz
eski işlemci ile açmaya çalış açılırsa biosu güncelle

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,510
İsim
Deniz Bey
ryzen 3 2200 g ryzen 5 geçince bios güncellemesi var onu yapmazsan çalışmaz
eski işlemci ile açmaya çalış açılırsa biosu güncelle
adamın yazdıklarını okumuyor musun ikisindede çalışmıyor diyor hala bios güncelle ezbere yorum atılıyor hayret

Smurat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sultan murat
Ekran resmî atarmısın ve RAM slotlarının birini çıkart öyle dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Can
yeni işlemci aldım ryzen 5 5500 işlemci aldım islemci gelir gelmez pc kapattim komple fişten çektim sonra işlemciyi değiştirmek istedin değiştirdim sonra herseyi kontrol edip dikkatli bir şekilde taktım daha sonra güç düğmesine bastım açılmadı eski silemcimi deniyeuim dedim ondada açılmadı ama işlemci takmayinca açıldı. Sorun şimdi İşlemciyi yuvadan çıkarıyorum, kasanın güç tuşuyla bilgisayarı açıyorum ve açılıyor, fanlar dönüyor, her bileşen çalışıyor. Bilgisayarı kapatıyorum.
İşlemciyi yuvaya yerleştiriyorum, sağdaki koldan kapatıyorum ve yerine oturduğuna emin oluyorum. Yine açma tuşuna basıyorum, tık yok. yuvasına da bakıyorum bir problem yok. Sorunum nedir çözüm ariyorum kac gündür yok psu sağlam bu arada anakart kaynakli mi

Yardımcı olurmusunuz lütfen
Rica etsem diğer bileşenlerini de paylaşabilir misin?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,934
Üyeler
156,860
Son üye
iboshko
Top Bottom