Neler Yeni

Pc donuyor ama bazı şeyler çalışıyor.

realflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet BULDU
Pc herhangi bir anda donuyor, mikrofondan ses gitmiyor, ekrandaki şeylere tıklayabiliyorum. Tıklama animasyonları vb şeyler çalışıyor. Win + R vs atıp istediğim şekilde yazı yazabiliyorum ama açtığım şeyler veya ekranda açık olan Opera v.b. sayfalar da tıkladığım yerler ekrana gelmiyor. Pc kapat aç yapmam gerekiyor. Günde 1 kere oluyor. Sorun neyden kaynaklıysa bu sorun dışında herhangi bir sorun yaşatmıyor. Bilgisayar yeni, alalı bir ay oldu. BIOS güncellemeyi denedim biraz araştırma yaptım. Düzgün bi cevap ve çözüm bulamadım. Sorun yazılımsal mı? Donanımsal mı bilmiyorum. Tahminim anakart ile alakalı olduğu yönünde. Son çare garantiye göderip bekleyeceğim. Yine de bir bilen varsa diye yazmak istedim.

Anakart : B450M A2
İşlemci : Amd Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı : RTX 2060
Ram : 2x16 GSKILL 4000mhz

LPOX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Murat Karahan
Pc herhangi bir anda donuyor, mikrofondan ses gitmiyor, ekrandaki şeylere tıklayabiliyorum. Tıklama animasyonları vb şeyler çalışıyor. Win + R vs atıp istediğim şekilde yazı yazabiliyorum ama açtığım şeyler veya ekranda açık olan Opera v.b. sayfalar da tıkladığım yerler ekrana gelmiyor. Pc kapat aç yapmam gerekiyor. Günde 1 kere oluyor. Sorun neyden kaynaklıysa bu sorun dışında herhangi bir sorun yaşatmıyor. Bilgisayar yeni, alalı bir ay oldu. BIOS güncellemeyi denedim biraz araştırma yaptım. Düzgün bi cevap ve çözüm bulamadım. Sorun yazılımsal mı? Donanımsal mı bilmiyorum. Tahminim anakart ile alakalı olduğu yönünde. Son çare garantiye göderip bekleyeceğim. Yine de bir bilen varsa diye yazmak istedim.

Anakart : B450M A2
İşlemci : Amd Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı : RTX 2060
Ram : 2x16 GSKILL 4000mhz
temiz kurulum yapın ve herhangi bir overclock olmadığından emin olun onun haricinde ram testi, işlemci testi ve ekran kartı testi yapın ram için memtest86 kullanın işlemci için prime95 ve ekran kartı için furmark kullanabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,126
Üyeler
156,888
Son üye
nbadjfajnfas
Top Bottom